Zostane do konca kariéry v Neapole? Hamšík chce prekonať Maradonu

08.09.2017 08:31
Marek Hamšík
Marek Hamšík chce pre Neapol získať majstrovský titul. Autor: ,

Slovenský kapitán talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Marek Hamšík sa nechce porovnávať s niekdajšou ikonou "Partenopei" Diegom Maradonom, túži však prekonať Argentínčanov interný rekord v počte strelených gólov.

Päťdesiatšesťročný majster sveta z roku 1986 strávil v Neapole sedem sezón (1984–1991), počas ktorých zaznamenal 115 gólov. Táto cifra sa však čoraz viac otriasa v základoch zásluhou Hamšíka, ktorý má v tejto chvíli na konte iba o dva presné zásahy menej.

„Naozaj dúfam, že dokážem prekonať tento rekord. Maradona je v Neapole ako Boh, bolo by úžasné predstihnúť ho,“ vyhlásil Hamšík pre nemecký magazín Kicker.

Tridsaťročný Banskobystričan zároveň pripomenul, že spomenutú individuálnu métu by najradšej skombinoval so ziskom majstrovského titulu v Serie A, na ktorý fanúšikov spod Vezuvu čakajú od ročníka 1989/1990.

„Samozrejme, nemôžem sa s ním porovnávať, ale bolo by to niečo šialené, keby som v tej istej sezóne prekonal Maradonu a taktiež by sme dokázali vyhrať ‚Scudetto‘. Víťazstvo v lige je v tejto sezóne náš hlavný cieľ. Serie A bude tentoraz omnoho vyváženejšia. Najskôr chcem prekonať Maradonov rekord,“ doplnil Hamšík, ktorý do Neapola prestúpil v roku 2007 z Brescie.

Možnosť atakovať pozíciu najlepšieho strelca v neapolskej klubovej histórii by však s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nemal, keby sa pred niekoľkými rokmi rozhodol prijať ponuku Juventusu Turín alebo AC Miláno.

„V minulosti som odmietol ponuky z týchto klubov, pretože som sa na to necítil pripravený. Som však rád, že som v Neapole, z profesionálnej aj ľudskej stránky. Moju kariéru by som dokonca mohol ukončiť tu, možno po zisku ‚Scudetta‘. Dúfam, že naň nebudem musieť čakať do štyridsiatky,“ skonštatovala opora slovenskej reprezentácie.

#Marek Hamšík #SSC Neapol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk