Stal sa len druhým v histórii. Potešil som aj fanúšikov United, vraví Rooney

Kanonier Wayne Rooney skóroval aj v druhom ligovom zápase po návrate do Evertonu, jeho jubilejný 200. gól v Premier League však tentoraz na víťazstvo nestačil.

21.08.2017 23:23 , aktualizované: 22.08.2017 06:55
Wayne Rooney Foto: ,
Wayne Rooney oslavuje gól do siete Manchestru City.

Liverpoolsky tím v dohrávke 2. kola remizoval na pôde Manchestru City 1:1. Domáci dokázali vyrovnať aj v oslabení vďaka Raheemovi Sterlingovi. Tretí tím minulého ročníka tak neprehral v lige už desiatykrát v rade.

Rooney, ktorý po 13 rokoch opustil Manchester United a vrátil sa do Evertonu, si v 35. minúte nabehol na prihrávku Dominica Calverta-Lewina a s ľahkosťou poslal loptu do siete. Nadviazal na svoj presný zásah z úvodného kola proti Stoke, ktorý znamenal tesné víťazstvo.

W... R ... G o a l 0-1 by ZidaneHD

Hranicu 200 gólov dosiahol tridsaťjedenročný útočník ako druhý hráč v histórii po rekordérovi Alanovi Shearerovi, ktorý má na konte 260 gólov. „Cítil som sa v klube dvojstovkárov osamelo. Gratulujem a vitaj!“ zagratuloval Rooneymu na Twitteri ešte počas zápasu Shearer.

Rooneymu sa proti City darí, proti mestskému rivalovi United strelil aj svoj 50. a 150. gól v súťaži. „Vzhľadom na moju minulosť v United to bol pekný zážitok. Navyše, duel proti City bol pre nás veľmi dôležitý. Škoda, že necestujeme domov s troma bodmi,“ vravel po zápase Rooney a dodal:

„Som si istý, že sa potešili aj fanúšikovia z červenej polovice Manchestru. Pokriky priaznivcov City som nevnímal. Pocit zo strelného gólu prevážil všetko.“

Prvý gól v Premier League zaznamenal ako 16-ročný proti Arsenalu v októbri 2002. Métu 200 presných zásahov pokoril vo svojom 462. ligovom stretnutí. Prizerali sa tomu aj jeho bývalí tréneri Sir Alex Ferguson a José Mourinho.

Dlho sa zdalo, že jubilejný gól by Evertonu znovu mohol stačiť na víťazstvo, najmä keď tesne pred koncom prvého polčasu dostal počas troch minút dve žlté karty domáci Kyle Walker. V závere zápasu však jeden z obrancov hostí odvrátil hlavou loptu priamo k Sterlingovi, ktorý ho z voleja napálil do bránky.

Následne hral s desiatimi futbalistami aj Everton, keď rozhodca vylúčil Morgana Schneiderlina, ale skóre sa už nezmenilo.

Premier League – 2. kolo

Manchester City – Everton 1:1 (0:1)
Góly: 82. Sterling – 35. Rooney, ČK: 44. K. Walker (Manchester City), 88. Schneiderlin (Everton)

1. Manchester United 2 2 0 0 8:0 6
2. Huddersfield 2 2 0 0 4:0 6
3. West Bromwich 2 2 0 0 2:0 6
4. Watford 2 1 1 0 5:3 4
5. Manchester City 2 1 1 0 3:1 4
6. Liverpool 2 1 1 0 4:3 4
7. Southampton 2 1 1 0 3:2 4
8. Everton 2 1 1 0 2:1 4