Plzeň zostáva stopercentná iba vďaka Slovákom. Na Vysočine rozhodli ich góly

Futbalisti českého klubu Viktoria Plzeň zvíťazili v stretnutí 4. kola najvyššej českej súťaže nad domácou Vysočinou Jihlava po dramatickom závere 2:1.

20.08.2017 21:16
Patrik Hrošovský Foto: ,
Patrik Hrošovský z Viktorie Plzeň.

Obidva góly strelili slovenskí hráči. Na 1:1 vyrovnal v 64. min Patrik Hrošovský a o víťazstvo Plzne sa postaral v tretej minúte nadstaveného času Marek Bakoš.

Medzi tromi žrďami českého vicemajstra nechýbal slovenský reprezentačný brankár Matúš Kozáčik, ktorý vyberal loptu zo siete už v 1. min po góle Lotyša Ikaunieksa. „Nečakali sme, že takto skoro inkasujeme,“ povedal Kozáčik pre klubový web Viktorie a pokračoval: „Bohužiaľ, zrazili sa dvaja naši hráči a súper išiel sám na bránku. Som rád, že sme stretnutie otočili a vezieme si domov tri body.“

Marek Bakoš prišiel v nedeľu na trávnik v 38. min, keď nahradil Chorváta Živuliča. „Zaujímavý zápas. Rýchlo sme dostali gól, ale napriek tomu sme rozhodli v závere. Domácich je treba pochváliť, hrali dobre, my sa tešíme z víťazstva,“ uviedol 34-ročný rodák z Novej Bane a dodal: "Pre našich fanúšikov to bol nápor na nervy. Išli sme za víťazstvom, snažili sme sa a napokon získali odmenu až na úplnom konci stretnutia.“

Jablonec – Dukla Praha 2:2
Jakub Považanec (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov, Ivan Schranz hral do 66. min, Róbert Kovaľ hral do 79. min, Frederik Bílovský nastúpil v 88. min, Matúš Hruška (všetci Dukla) sedel na lavičke náhradníkov

Jihlava – Plzeň 1:2
Matej Rakovan (Jihlava) odchytal celý zápas, Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Patrik Hrošovský odohral celé stretnutie a v 64. min vyrovnal na 1:1, Marek Bakoš (všetci Plzeň) nastúpil v 38. min a v nadstavenom čase II. polčasu strelil víťazný gól

Olomouc – Brno 3:0

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #Marek Bakoš #Patrik Hrošovský