Manchester City nezaváhal. Nováčika vyškolil z efektivity

Gólové hody v úvode novej sezóny anglickej Premier League pokračujú.

12.08.2017 15:38 , aktualizované: 20:41
Brighton - Manchester City Foto: ,
Futbalisti Manchestru City ďakujú fanúšikom po výhre na ihrisku Brighton & Hove Albion v 1. kole anglickej Premier League.

Po sedemgólovej prestrelke v zápase Arsenal Londýn – Leicester City (4:3) videli ofenzívne predstavenie aj diváci vo Watforde. Domáci FC remizoval s Liverpoolom 3:3, deľbu bodov zariadil v štvrtej minúte nadstaveného času druhého polčasu striedajúci útočník Watfordu Andre Gray.

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp tak neoslávil jubilejný stý zápas na lavičke LFC trojbodovým ziskom. Jeho bilancia po sobote je 50 víťazstiev, 29 remíz a 21 prehier.

V ďalšom zápase dňa sa zrodilo veľké prekvapenie na úkor obhajcu trofeje. Chelsea Londýn doma nestačila na Burnley (2:3), keď už po polčase prehrávala 0:3. Duel ovplyvnila červená karta pre domáceho kapitána Garyho Cahilla, ktorý bol vylúčený už po štvrťhodine hry. Duel po druhej žltej karte nedohral ani jeho spoluhráč Cesc Fabregas.

O triumfe Evertonu nad Stoke City rozhodol navrátilec do klubu Wayne Rooney. Pre niekdajšieho hráča Manchestru United to bol prvý ligový zápas v drese Evertonu po 13 rokoch.

Pozíciu favorita potvrdil Manchester City. Zverenci Pepa Guardiolu triumfovali na ihrisku nováčika Brighton & Hove Albion 2:0. O prvý gól hostí sa postaral Sergio Agüero, v 75. minúte si vlastenca strelil Lewis Dunk.