Potvrdené! Kucka mieri do Turecka za Berom a Ďuricom

07.07.2017 07:07, aktualizované: 19:46

Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka prestúpil z talianskeho AC Miláno do tureckého prvoligového klubu Trabzonspor. S novým zamestnávateľom podpísal skúsený záložník kontrakt na tri roky - do leta 2020. Informuje o tom turecký tím prostredníctvom svojho oficiálneho twitterového konta.

Prestupovú čiastku nezverejnili, taliansky Corriere dello Sport spomína sumu 6 miliónov eur. Tridsaťročný slovenský stredopoliar (nar. 26. februára 1987) priletel do Istanbulu zo štvrtka na piatok, následne úspešne absolvoval lekárske testy. V novom pôsobisku sa stretne aj s dvojicou krajanov a zároveň spoluhráčov z reprezentácie SR – Jánom Ďuricom a Matúšom Berom.

„Som veľmi vďačný všetkým a veľmi rád, že tu môžem byť. Som pripravený pomôcť klubu k návratu na priečky, ktoré mu patria. V každom zápase budem bojovať zo všetkých síl, tak ako vždy. Nebude to jednoduché. Je tu však dobrý tím a ja verím, že budem platnou súčasťou,“ povedal Kucka, citoval ho web Trabzonsporu.

„Fanúšikovia sú skvelí, veľmi pekne ma privítali. Nikdy som nič podobné nezažil,“ skonštatoval Kucka a doplnil: „Jano Ďurica a Matúš Bero mali vplyv na moje rozhodnutie. Povedali mi, že sú tu šťastní. Je to pre mňa jednoduchšie, mám tu dvoch priateľov a vďaka nim bude pre mňa začiatok v novom klube ľahší.“

V AC Miláno pôsobil Juraj Kucka od roku 2015, keď prestúpil z FC Janov za tri milióny eur. V sezóne 2016/2017 odohral v zostave trénera Vincenza Montellu 30 stretnutí, strelil tri góly. V najcennejšom drese si dosiaľ pripísal 55 štartov a strelil 6 gólov, zúčastnil sa na MS 2010 v JAR aj na ME 2016 vo Francúzsku. Na klubovej úrovni hral v minulosti v Sparte Praha, MFK Ružomberok aj v Podbrezovej.

Od Kucku si sľubujú veľa

Prezident Trabzonsporu Muharrem Usta na margo novej posily skonštatoval: „Získali sme veľmi dôležitého hráča, takéhoto futbalistu Trabzonspor potreboval. V minulej sezóne bol veľký rozdiel v našej hre, pokiaľ ide o jej prvú a druhú časť. Vieme, čo nám chýbalo. Budujeme kvalitné mužstvo, tento proces chvíľu trvá. Každý nový hráč musí byť ten pravý. Získali sme futbalistu, ktorý bude za Trabzonspor bojovať a na ihrisku odovzdá všetko. Získať Juraja nebolo ľahké, navštívili sme ho aj v jeho krajine; rozhovory boli dlhé. Mal veľmi dobré ponuky. Musím sa veľmi poďakovať Jánovi Ďuricovi, má na tomto transfere výrazný podiel. Napokon sme dospeli k dohode s AC Miláno, s ktorým v priebehu nasledujúcich dvoch rokov odohráme aj prípravný zápas; Kucka sa stal nielen posilou, ale aj mostom. S Jurajom môžeme dosiahnuť veľa, budúce úspechy budú niesť jeho podpis.“

Kucka v noci zo štvrtka na piatok priletel do Istanbulu súkromným klubovým lietadlom Trabzonsporu, na trupe ktorého nechýbal ani nápis KUCKA. Na sociálnej sieti sa objavilo aj krátke video zachytávajúce hráčove slová v turečtine počas letu: „En büyük Trabzonspor“ (v preklade „najväčší Trabzonspor“).

Vedenie tureckého mužstva na klubovom facebooku už s predstihom informovalo svojich priaznivcov, že slovenský futbalista priletí pred treťou hodinou nočnou miestneho času. Na letisku sa mu dostalo vrelého prijatia od davu fanúšikov Trabzonsporu. V piatok cez deň absolvoval lekársku prehliadku v miestnej nemocnici.

Podľa oficiálneho webu Trabzonsporu Kucka podstúpil vyšetrenia na rôznych oddeleniach vrátane kardiológie, všeobecnej chirurgie či internej medicíny. V rámci prehliadky mu odobrali aj vzorky krvi a skontrolovali respiračné funkcie.

Už v druhej polovici júna sa mali konať rokovania medzi predstaviteľmi tureckého klubu a doterajším Kuckovým zamestnávateľom AC Miláno. Debaty vtedy mali zamrznúť na výške odstupného – Trabzonspor bol údajne ochotný zaplatiť za jeho služby 4 milióny eur, vedeniu „rossoneri“ sa však táto čiastka málila.

#Trabzonspor #Juraj Kucka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk