Conte poslal Costovi krutú SMS. V Chelsea už s kanonierom nepočíta

, 08.06.2017 11:38, aktualizované: 14:34
Diego Costa, Antonio Conte
Útočník Chelsea Diego Costa s trénerom Antoniom Contem. Autor: ,

Futbalový útočník Diego Costa v lete pravdepodobne opustí Chelsea. Španielsky reprezentant priznal, že s ním už tréner anglického majstra Antonio Conte nepočíta.

Costa bol v uplynulej sezóne s 20 ligovými gólmi najlepším strelcom londýnskeho tímu a výrazne pomohol k majstrovskému titulu. S talianskym koučom však nemal ideálny vzťah a špekulovalo sa o odchode dvadsaťosemročného kanoniera do Číny alebo späť do Atlética Madrid.

„Conte mi na mobil poslal správu, v ktorej mi vysvetlil, že nie som v jeho plánoch na novú sezónu,“ povedal Costa novinárom po stredajšej príprave s Kolumbiou (2:2). „Môj vzťah s trénerom bol zlý. Je to hanba, preposlal som správu klubu, aby rozhodol o mojej budúcnosti. Mrzí ma to, ale je jasné, že so mnou už nepočíta a v Chelsea ma nechce. Hľadám si nový tím,“ dodal rodák z brazílskeho Lagarta.

Jeho možný návrat do Atlética komplikuje fakt, že španielsky klub má až do januára od FIFA pozastavené prestupy. „Bolo by pekné sa vrátiť, milujem Atlético i život v Madride. Ale byť päť mesiacov bez futbalu by bolo ťažkých. V budúcom roku sú majstrovstvá sveta a ja jednoducho potrebujem hrať,“ konštatoval Costa, ktorý v Chelsea strávil tri sezóny.

V súvislosti s útočníkom sa spomína prestup do milánskeho AC. Podľa informácií Sky Sports prebiehajú rokovania Costovho manažéra s talianskym klubom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Diego Costa #Chelsea FC #Antonio Conte
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Sweet Rose Lily Red

Sweet Rose Lily Red

29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk