Hamšíkov gól nepomohol Neapolu k druhému miestu, AS Rím mal na mále

Futbalisti Neapola zvíťazili v Janove nad Sampdoriou 4:2 v nedeľňajšom stretnutí záverečného 38. kola talianskej Serie A. Hrdinom hostí sa stal slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý okrem víťazného gólu pridal aj asistenciu.

28.05.2017 20:20 , aktualizované: 23:00
Marek Hamšík Foto: ,
Marek Hamšík.

O ďalšie zásahy Neapola sa postarali Dries Mertens, Lorenzo Insigne a José Callejón. Za domácich sa presadili Fabio Quagliarella a Ricardo Álvarez. Milan Škriniar v drese Sampdorie absolvoval celý zápas a v druhom polčase inkasoval žltú kartu. Neapol obsadil konečnú tretiu priečku v ligovej tabuľke a predstaví sa v play-off skupinovej fáze Ligy majstrov.

Rozhodol o tom triumf AS Rím nad FC Janov 3:2. Víťazný zásah strelil v závere duelu Diego Perotti v 90. minúte. Za „vlkov“ naposledy hrala klubová legenda Francesco Totti. Štyridsaťročný veterán nastúpil z lavičky náhradníkov v 54. minúte. Rím uhájil druhé miesto v tabuľke a zahrá si v skupinovej fáze LM.

Cagliari na vlastnom ihrisku zdolali hráčov AC Miláno 2:1. V drese šiesteho tímu v ligovej tabuľke AC Miláno odohral celý zápas Juraj Kucka, do štatistík sa však nezapísal. V ročníku 2017/2018 sa „rossoneri“ predstavia v Európskej lige.

Do nižšej súťaže okrem Palerma a Pescary zostupuje aj Empoli.

Mladý slovenský obranca Filip Vaško v nedeľu síce sedel na lavičke hostí v zápase Inter Miláno – Udinese, ale na debut v Serii A si ešte musí počkať.

Cagliari – AC Miláno 2:1 (1:0)
Góly: 17. Joao Pedro, 90.+ Pisacane – Lapadula (z pok. kopu), ČK: 75. Paletta (Miláno) po druhej ŽK
Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celý zápas

AS Rím – FC Janov 3:2 (1:1)
Góly: 10. Džeko, 74. De Rossi, 90. Perroti – 3. Pellegri, 79. Lazovič

Sampdoria Janov – Neapol 2:4 (0:2)
Góly: 51. Quagliarella, 90. R. Álvarez – 36. Mertens, 42. Insigne, 49. HAMŠÍK, 65. Callejón
Milan Škriniar odohral celý zápas a v 53. min videl ŽK, Michal Tomič a Denis Baumgartner (všetci Sampdoria) nefigurujú v zápise o stretnutí, Marek Hamšík (Neapol) hral do 84. min a v 49. min dal gól.

Crotone – Lazio Rím 3:1 (2:1)
Góly: 14. a 60. Nalini, 22. Falcinelli – 26. Immobile (z pok. kopu), ČK: 42. Bastos (Lazio) po druhej ŽK

Fiorentina – Pescara 2:2 (0:1)
Góly: 66. Saponara, 85. Vecino – 15. Caprari, 65. Bahebeck, ČK: 38. F. Chiesa (Fiorentina) po druhej ŽK

Inter Miláno – Udinese 5:2 (3:0)
Góly: 5. a 54. Eder, 18. Perišič, 36. Brozovič, 78. Angella (vlastný) – 76. Balič, 90.+ D. Zapata
Filip Vaško (Udinese) sedel na lavičke náhradníkov

Palermo – Empoli 2:1 (0:0)
Góly: 76. Nestorovski, 84. Bruno Henrique – 87. Krunič

FC Turín – Sassuolo 5:3 (3:2)
Góly: 6. Boye, 22. Baselli, 45.+ De Silvestri, 57. Falque, 79. Belotti – 14., 40. a 81. Defrel (tretí z pok. kopu)

1. Juventus 38 29 4 5 77:27 91
2. AS Rím 38 28 3 7 90:38 87
3. Neapol 38 26 8 4 94:39 86
4. Atalanta 38 21 9 8 62:41 72
5. Lazio Rím 38 21 7 10 74:51 70
6. AC Miláno 38 19 9 10 56:44 63
7. Inter Miláno 38 19 5 14 72:49 62
8. Fiorentina 38 16 12 10 63:57 60