Liverpool vyhral po nádhernom góle Emreho Cana. Vychutnajte si ho

Futbalisti Liverpoolu vyhrali v anglickej lige vo Watforde 1:0 vďaka akrobatickej strele Emreho Cana z nastavenia prvého polčasu a upevnili si tak tretie miesto v tabuľke.

01.05.2017 23:24 , aktualizované: 02.05.2017 09:49
Emre Can Foto: ,
Radosť Emreho Cana.

Na priečke zaisťujúcej priamy postup do Ligy majstrov majú trojbodový náskok na štvrtý Manchester City, ktorý má zápas k dobru.

Kým na jeseň zverenci Jürgena Kloppa na Anfield rozstrieľali Watford 6:1, tentoraz im k víťazstvu stačila jediná trefa, ktorá však stála zato. V samom závere prvého polčasu Lucas Leiva poslal loptu do vápna na Emreho Cana a nemecký reprezentant nožničkami trafil ľavý horný roh domácej bránky.

Hostia mali navrch, ale ďalší gól sa im pridať nepodarilo. V 94. minúte mohli o tesnú výhru prísť, ale strelu Sebastiana Prodla zastavilo brvno. Týždeň po prekvapujúcej domácej porážke s Crystal Palace vybojoval Liverpool tretie vonkajšie víťazstvo za sebou.

„Bol to ťažký zápas proti hlboko brániacemu súperovi. Oproti minulému týždňu, keď sme prehrali s Crystal Palace (1:2), sme sa o dosť zlepšili, boli sme trpezlivejší. Emreho zásah som videl iba raz, ale vyzeralo to celkom pekne. Takéto zakončenie na tréningu neskúšame, ale prihrávku, ktorú predviedol Lucas Leiva, nacvičujeme od prvého dňa, keď som prišiel do Liverpoolu,“ povedal podľa oficiálneho klubového webu kouč LFC Jürgen Klopp.

Mužstvo z Anfieldu sa ostatný raz predstavilo v Lige majstrov v sezóne 2014/2015. Štyridsaťdeväťročný rodák zo Stuttgartu túži v zostávajúcom priebehu anglickej ligovej súťaže získať plný počet bodov. „Musíme zostať sústredení. Sme pod tlakom, to áno, ale tlak na konci sezóny znamená, že o niečo bojujete. Je to pozitívny tlak. Musíme naďalej tvrdo pracovať a snažiť sa získať všetky body, o ktoré sa ešte hrá,“ doplnil Klopp.

Niekdajší lodivod Mainzu a Borussie Dortmund musel vo Watforde už v 13. min zamiešať zo zostavou, keď pre zranenie stehenného svalu odstúpil z hry Philippe Coutinho. Brazílčan však po zápase upokojil fanúšikov Liverpoolu, keď na instagrame uviedol: „Nie je to nič vážne.“

Watford – FC Liverpool 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Can