Arsenalu pomohol Leicester vlastným gólom. Tottenham stále naháňa Chelsea

Futbalisti Arsenalu zdolali v anglickej lige majstrovský Leicester 1:0. Dohrávku 28. kola rozhodol v 86. minúte vlastným gólom hosťujúci Robert Huth.

26.04.2017 23:46
Tottenham Foto: ,
Šťastní futbalisti Tottenhamu po tom, ako skórovali proti Crystal Palace.

Tottenham zvíťazil na ihrisku Crystal Palace 1:0 a na druhom mieste tabuľky si udržal štvorbodovú stratu na vedúcu Chelsea.

Český brankár Petr Čech v prvom polčase vychytal vo veľkej šanci Rijada Mahriza, na druhej strane zasa Alexis Sánchez trafil brvno a niekoľko pokusov zlikvidoval gólman Leicestru Kasper Schmeichel. Domáci rozhodli až tesne pred koncom, kedy Monrealovu strelu Huth nešťastne tečoval mimo Schmeichelov dosah.

Arsenal prvýkrát od januára v Premier League vyhral dva zápasy po sebe a udržal si nádej na postup do Ligy majstrov. Zverenci Arséna Wengera sa v neúplnej tabuľke posunuli na šiestu pozíciu, na štvrtý Manchester City strácajú štyri body a na tretí Liverpool šesť bodov.

Tottenham ďalej naháňa Chelsea, aj keď proti Palace sa dlho trápil. Výhru nad londýnskym rivalom zariadil až v 78. minúte ďalekonosnou ranou Christian Eriksen. Spurs v domácej súťaži zvíťazili po ôsmykrát za sebou.

Arsenal – Leicester 1:0 (0:0)
Gól: 86. Huth (vlastný)

Middlesbrough – Sunderland 1:0 (1:0)
Gól: 8. De Roon

Crystal Palace – Tottenham 0:1 (0:1)
Gól: 78. Ch. Eriksen