Barcelona zvládla El Clásico. Hrdinom bol Messi

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom zápase 33. kola španielskej La Ligy nad domácimi hráčmi Realu Madrid 3:2 a zlepšili svoje vyhliadky v súvislosti s bojom o titul.

23.04.2017 22:59
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.
debata (11)

Skóre 233. „El Clásica“ otvoril v 28. min stredopoliar Realu Casemiro. Domáci sa z vedenia netešili dlho – o päť minút neskôr prenikol ich obranou Lionel Messi a vyrovnal na 1:1. V 73. min sa do vedenia dostala Barcelona, keď sa strelou spoza šestnástky presadil Chorvát Ivan Rakitič. „Biely balet“ dohrával súboj v oslabení po vylúčení Sergia Ramosa v 78. min.

Zverenci Zinedina Zidana napriek početnej nevýhode dokázali vyrovnať zásluhou striedajúceho Jamesa Rodrígueza, skóroval po troch minútach od svojho príchodu na trávnik. „Blaugranas“ napokon predsa len získali tri body, v nadstavenom čase rozhodol svojím druhým gólom Messi. FC Barcelona sa vyšvihol na čelo ligovej tabuľky o skóre pred Real Madrid, ten má však k dobru jeden zápas.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 33. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

San Sebastián – La Coruňa 1:0 (1:0)
Gól: 28. Willian José

Celta Vigo – Betis Sevilla 0:1 (0:0)
Gól: 54. Brasanac

Las Palmas – Alavés 1:1 (1:0)
Góly: 44. K.-P. Boateng – 61. Ibai, ČK: 87. Livaja (Las Palmas)

Real Madrid – FC Barcelona 2:3 (1:1)
Góly: 28. Casemiro, 85. J. Rodríguez – 33. a 90.+ Messi, 73. Rakitič, ČK: 77. Sergio Ramos (Real Madrid) za faul

1. FC Barcelona 33 23 6 4 94:32 75
2. Real Madrid 32 23 6 3 84:36 75
3. Atlético Madrid 33 20 8 5 60:24 68
4. FC Sevilla 33 19 8 6 58:39 65
5. Villarreal 33 16 9 8 48:27 57
6. San Sebastián 33 17 4 12 49:45 55
7. Bilbao 32 16 5 11 45:37 53
8. Eibar 32 14 8 10 52:44 50