Bayern remizoval s Mainzom, štyri góly Kruseho

Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali na domácej pôde s 1. FSV Mainz 2:2 v sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže.

22.04.2017 17:50
bundesliga, thomas muller, robin quaison,... Foto: ,
Mníchovčan Rafinha bojuje o loptu s hráčom Mainzu Robinom Quaisonom. V popredí súboj sleduje Thomas Muller z Bayernu.

Skóre duelu otvoril už v 3. min hosťujúci Bojan Krkič, o trinásť minút vyrovnal Arjen Robben. Ešte pred koncom prvého polčasu poslal Mainz opäť do vedenia úspešnou exekúciou pokutového kopu Daniel Brosinski. Nerozhodný výsledok stanovil v 73. min Thiago Alcantara. Bayern má na čele súťaže deväťbodový náskok pred Lipskom, ktoré sa v nedeľu predstaví v Gelsenkirchene proti Schalke 04.

Werder Brémy triumfoval nad Ingolstadtom 4:2, pričom všetky góly víťazného mužstva strelil Max Kruse. Dvadsaťdeväťročný kanonier dosiahol hetrik v záverečných trinástich minútach stretnutia. Prvý presný zásah zaznamenal v nadstavenom čase prvého polčasu.

Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom v zostave zvíťazila nad Wolfsburgom tesne 1:0. Slovenský obranca odohral celý duel, jeho spoluhráč Ondrej Duda sedel na lavičke náhradníkov. Darmstadt si udržal bundesligovú príslušnosť víťazstvom 2:1 na pôjde Hamburgu.

Bayern Mníchov – Mainz 2:2 (1:2)

• Góly: 16. Robben, 73. Alcantara – 3. Krkič, 40. Brosinski (z pok. kopu)

Frankfurt – Augsburg 3:1 (0:1)

• Góly: 28. a 87. M. Fabian, 90.+ Rebič – 9. Gouweleeuw

Hamburg – Darmstadt 1:2 (0:0)

• Góly: 90.+ Holland (vlastný) – 51. Sulu, 53. Platte

Hertha Berlín – Wolfsburg 1:0 (0:0)

• Gól: 59. Ibiševič

Peter Pekarík odohral celý duel, Ondrej Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov

Ingolstadt – Brémy 2:4 (1:1)

• Góly: 32. Lezcano, 62. Gross (z pok. kopu) – 45.+, 81., 87. a 90.+ Kruse (prvý z pok. kopu)

1. Bayern Mníchov 30 21 7 2 73:17 70
2. Lipsko 29 19 4 6 55:30 61
3. Hoffenheim 30 14 13 3 57:32 55
4. Dortmund 29 15 8 6 62:33 53
5. Hertha Berlín 30 14 4 12 38:35 46
6. Werder Brémy 30 12 6 12 50:51 42
7. Kolín nad Rýnom 30 10 11 9 43:37 41
8. Frankfurt 30 11 8 11 32:34 41