United opäť doma stratili body. S Evertonom remizovali 1:1

Futbalisti Manchestru United v 31. kole anglickej ligy zachránili domácu remízu 1:1 s Evertonom až vďaka penalte Zlatana Ibrahimoviča v štvrtej minúte nadstavenia. "Červení diabli" natiahli sériu bez porážky v Premier League na 20 zápasov a udržali si tak piate miesto v tabuľke.

04.04.2017 23:06
Zlatan Ibrahimovič Foto: ,
Zlatan Ibrahimovič počas rozcvičky pred zápasom proti Evertonu.

Everton sa na Old Trafforde ujal vedenia v 22. minúte po góle stopéra Phila Jagielku z rohového kopu. United sa tlačili za vyrovnaním, dvakrát trafili brvno a tesne pred koncom sa dočkali.

Obranca Ashley Williams v šestnástke zastavil Shawovu strelu rukou a dostal červenú kartu. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil švédsky kanonier Ibrahimovič, ktorý tak oslávil návrat na ihrisko po trojzápasovom disciplinárnom treste.

Majstrovský Leicester pred svojím publikom zdolal posledný Sunderland 2:0 a vyhral aj šiesty súťažný duel po odvolaní trénera Claudia Ranieriho a nástupe nového kouča Craiga Shakespearea. Domáci zlomili odpor outsidera až v záverečnej polhodine, kedy sa presadili náhradník Islam Slimani a Jamie Vardy po dvoch prihrávkach Marca Albrightona. Leicester poskočil na desiate miesto, Sunderland stráca osem bodov na prvú nezostupovú pozíciu.

Manchester United – Everton 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Ibrahimovič (z 11 m) – 22. Jagielka, ČK: 90.+ Ashley Williams (Everton)

1. Chelsea 29 22 3 4 60:23 69
2. Tottenham 29 18 8 3 57:21 62
3. Liverpool 30 17 8 5 64:37 59
4. Manchester City 29 17 7 5 56:32 58
5. Manchester United 29 14 12 3 43:24 54
6. Arsenal 28 15 6 7 58:36 51
7. Everton 31 14 9 8 53:34 51
8. West Bromwich 31 12 8 11 39:40 44