Koniec série domácich triumfov. Bakoš gólom v závere vydoloval Plzni bod

Futbalisti Plzne v 22. kole najvyššej českej súťaže remizovali doma s Teplicami 2:2 a na čele tabuľky majú len dvojbodový náskok pred druhou pražskou Slaviou, ktorá má k dobru derby so Spartou.

01.04.2017 22:44

Obhajca titulu navyše prehrával už 0:2, ale v posledných šiestich minútach vybojoval aspoň bod gólmi Tomáša Hořavu a Slováka Mareka Bakoša. Plzeň však prišla o domácu sériu ôsmich výhier v rade.

Česká futbalová liga – 22. kolo:

Liberec – Karviná 2:0 (1:0)
Góly: 15. Bartl, 70. Potočný
Michal Obročník nastúpil v 88. min, brankár Martin Dúbravka (obaja Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí. Marek Janečka hral do 76. min, keď ho nahradil Pavol Jurčo. Branislav Pindroch (všetci Karviná) sedel na lavičke náhradníkov.

Brno – Dukla Praha 0:0
Lukáš Štetina odohral celý duel, Matúš Hruška sedel na lavičke náhradníkov a Róbert Kovaľ ani Frederik Bilovský (všetci Dukla Praha) nefigurujú v zápise o stretnutí

Jihlava – Slovácko 0:0
Matej Rakovan sedel na lavičke náhradníkov, Jozef Urblík (obaja Jihlava) nefiguruje v zápise o stretnutí. Patrik Šimko odohral celý zápas, Juraj Chvátal ani Tomáš Košut (všetci Slovácko) nefigurujú v zápise o stretnutí

Příbram – Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Gól: 68. Pilík
Lukáš Lupták (Příbram) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Zlín – Hradec Králové 1:3 (1:2)
Góly: 13. Beauguel – 9. M. Černý, 36. P. Černý, 69. Hůlka
Róbert Matejov (Zlín) nefiguruje v zápise o stretnutí. Igor Súkenník (Hradec Králové) nastúpil v 88. min.

Plzeň – Teplice 2:2 (0:0)
Góly: 84. Hořava (z 11 m), 88. M. BAKOŠ – 50. Červenka, 82. Vošahlík
Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Marek Bakoš odohral celý duel, v 88. min strelil gól, v 53. min dostal ŽK, Patrik Hrošovský absolvoval celé stretnutie, Martin Chrien bol na trávniku v prvom polčase, Jakub Hromada (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí, Martin Chudý (Teplice) odchytal celý zápas

1. Plzeň 22 15 5 2 34:14 50
2. Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Mladá Boleslav 22 9 8 5 32:22 35
5. Zlín 22 9 8 5 29:23 35
6. Teplice 22 8 7 7 27:21 31
7. Jablonec 22 7 8 7 33:28 29
8. Karviná 22 8 5 9 30:34 29