Suverénna Chelsea doma zakopla, FC Liverpool v derby opäť zdolal Everton

Líder najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League FC Chelsea v sobotu v 30. kole prekvapivo podľahol tímu Crystal Palace 1:2 na domácej pôde.

01.04.2017 15:48 , aktualizované: 21:05
Diego Costa, James Tomkins Foto: ,
Útočník Chelsea Diego Costa v súboji s Jamesom Tomkinsom z Crystal Palace.

Jediný gól „The Blues“ strelil Cesc Fábregas, za hostí sa presadili Wilfried Zaha a Christian Benteke. Všetky góly pritom padli v úvodných jedenástich minútach. Chelsea prehrala prvýkrát od 4. januára, keď podľahla mestskému rivalovi Tottenhamu Hotspur na jeho pôde 0:2. Stále však presvedčivo je na prvom mieste v tabuľke, druhý spomenutý Tottenham má o sedem bodov menej.

Futbalisti FC Liverpool triumfovali v mestskom derby nad Evertonom 3:1. Pred výkopom nastúpené mužstvá i diváci na tribúnach približne minútu aplaudovali pamiatke Ronnieho Morana, bývalého hráča i trénera FC Liverpool, ktorý zomrel pred desiatimi dňami vo veku 83 rokov.

Najproduktívnejší útok Premier League udrel už v 8. minúte. Sadio Mané si na polovici ihriska narazil loptu s Robertom Firminom a priamočiaru individuálnu akciu zakončil presnou strelou do protipohybu brankára Joela Roblesa. Senegalský útočník skóroval aj v druhom liverpoolskom derby v tomto ročníku, decembrové stretnutie na pôde Evertonu rozhodol gólom v 94. minúte.

Everton vyrovnal v 28. minúte, vo svojom prvom ligovom štarte v sezóne dorazil loptu do siete po rohovom kope Matthew Pennington. Pre mladého obrancu to bol prvý ligový gól v kariére. Radosť hosťom ale nevydržala dlho – o štyri minúty neskôr predviedol prekrásnu akciu Coutinho, ktorý obišiel dvoch brániacich protihráčov a umiestnenou strelou zakrútil loptu do šibenice.

Po prestávke musel odstúpiť z hry zranený Mané, ktorého však skvele nahradil Divock Origi. Belgický útočník sa po iba 200 sekundách na ihrisku oprel z hranice šestnástky do lopty a tretíkrát prekonal Roblesa.

Jürgen Klopp je prvý tréner FC Liverpool, ktorý vyhral svoje premiérové tri ligové derby proti Evertonu. „Chlapci odovzdali všetko. Bolo to veľmi zaslúžené víťazstvo. Hrali sme dobrý futbal. Urobili sme, čo bolo treba, a získali sme tri body,“ citoval nemeckého trénera portál BBC.

„V prvom polčase to bolo vzrušujúce derby. Inkasovali sme rýchly gól, ale ukázali sme charakter a vrátili sme sa späť. Prehrať derby je ubíjajúce a veľa pozitívneho povedať nemôžeme,“ skonštatoval podľa BBC obranca Evertonu Phil Jagielka.

Tréner Ronald Koeman pre Sky Sports uviedol: „Som skutočne hrdý na môj tím. Prehrali sme, ale výsledok neodráža náš výkon. Príliš ľahko sme inkasovali druhý a tretí gól.“ Everton čaká na víťazstvo na pôde svojho rivala už takmer 18 rokov.