Messiho čarovná ľavačka vyrovnala rekord, Neymar ukončil tisícminútový pôst

Ofenzívne trio Luis Suárez, Neymar, Lionel Messi nedopustilo blamáž FC Barcelona vo futbalovom španielskom Kráľovskom pohári.

12.01.2017 12:17
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi oslavuje gól do siete Bilbaa

Každý z nich jedným gólom prispel k víťazstvu 3:1 v stredajšej osemfinálovej odvete s Athleticom Bilbao. Katalánci napriek prehre 1:2 v Bilbau prenikli do štvrťfinále. Postupový gól strelil v 78. minúte z priameho kopu Messi, z ktorého sa stáva špecialista na kľúčové presné zásahy z týchto situácií. V ostatných troch zápasoch Barcelony zakaždým skóroval z priameho kopu, čo sa mu ešte v drese „Barcy“ nikdy nepodarilo. V Bilbau úspešnou realizáciou iba znížil na 1:2, vo Villarreale sa v 90. minúte postaral o remízu 1:1.

„Messi rozhodol, ako vždy. Dúfam, že zostane súčasťou nášho tímu ešte veľa rokov, nepoznám od neho lepšieho,“ zhodnotil tréner FC Barcelona Luis Enrique, ktorého mohol tešiť aj koniec gólových suchôt Neymara. Brazílčan trafil „do čierneho“ po troch mesiacoch, neskóroval v jedenástich zápasoch za sebou. V stredu na Camp Nou najskôr v 35. min nabil Suárezovi na efektný volej na 1:0 a v 48. min si vykoledoval pokutový kop, ktorý sám bezpečne premenil.

O zápletku sa postaral gólom na 1:2 Enric Saborit, riešenie priniesla Messiho exekúcia priameho kopu z vyše 20 metrov. Lopta z jeho kopačky zapadla presne k pravej žrdi bránky Gorku Iraizoza. Argentínčan 26. gólom z priameho kopu vyrovnal klubový rekord holandského bombardéra Ronalda Koemana.

Juhoamerický útočný trojzáprah Suárez, Messi, Neymar od svojho zrodu dosiahol už 302 gólov, na jubilejných 300 zaokrúhlil Suárez, bol zároveň jeho stým v drese Barcelony.

FC Barcelona je obhajcom trofeje, usiluje sa o 28. celkový triumf, tretí za sebou. „Hrali sme dobre, trpezlivo som si počkali na príležitosti. Súper sa presadil z jedinej šance,“ uzavrel kouč Luis Enrique.

Viac na túto tému: #Neymar #Luis Suaréz #fc barcelona #Lionel Messi