Rooney vyrovnal Charltona. Obaja sú najlepšími strelcami United

Anglický futbalový útočník Wayne Rooney v sobotu vyrovnal klubový strelecký rekord legendárneho Bobbyho Charltona, obaja majú na konte po 249 gólov v drese Manchestru United.

07.01.2017 15:07 , aktualizované: 20:54
Wayne Rooney Foto: ,
Wayne Rooney a Daley Blind z Manchestru United sa tešia z víťazstva v FA cupe.

Tridsaťjedenročný kapitán anglickej reprezentácie sa dostal na Charltonovu úroveň presným zásahom do siete hosťujúceho druholigového FC Reading v súboji 2. kola národného pohára FA Cup (hrá sa od 13.30 h SEČ). Rooney otvoril skóre v 7. min, o osem minút neskôr pridal druhý gól ManUtd Francúz Anthony Martial. Stav 2:0 vydržal do konca prvého polčasu.

Bývalý hráč FC Everton Rooney potreboval na 249 gólov 543 zápasov, teda o 215 stretnutí a štyri sezóny menej než Charlton, podotkol web britskej BBC. Maximum, ktoré Rooney vyrovnal, je v platnosti od roku 1973. Vlani Rooney prekonal Charltonov národný rekord. V drese anglického národného tímu má na svojom konte 53 zásahov, Charlton skóroval 49-krát.

V sobotňajších zápasoch 2. kola anglického futbalového FA Cupu sa nedarilo účastníkom najvyššej dlhodobej súťaže Premier League. Svoju púť ukončilo hneď päť klubov: Stoke City na vlastnom ihrisku podľahol druholigovému Wolverhamptonu 0:2, Millwall si poradil s Bournemouthom hladko 3:0 a Swansea nestačila na Hull City 0:2. Slovenský brankár Dušan Kuciak nefiguroval na súpiske „tigrov“.

West Bromwich prehral doma s Derby 1:2, hoci po prvom polčase vyhrával 1:0. Odvetné stretnutia musia absolvovať po remízach absolvovať Crystal Palce s Boltonom (0:0), Sunderland s Burtonom (0:0) a Southampton s Norwichom (2:2). Ďalej postúpil úradujúci anglický šampión Leicester City, ktorý zvíťazil v Liverpoole nad Evertonom 2:1. V treťom kole sa predstaví aj Watford, keď pokoril Burton 2:0. V sobotu uspel aj Manchester United, ktorý zdolal Reading jednoznačne 4:0. Miestenku v ďalšej fáze si vybojoval aj Arsenal Londýn, ktorý triumfoval nad Prestonom 2:1, víťazstvo a postup „kanonierov“ zariadil v 89. min Olivier Giroud.

Huddersfield – Port Vale 4:0 (1:0)
Hull City – Swansea 2:0 (0:0) – Dušan Kuciak (Hull City) nefiguruje v zápise o stretnutí
Ipswich – Lincoln City 2:2 (1:1)
Millwall – Bournemouth 3:0 (1:0)
Norwich – Southampton 2:2 (0:1)
Queens Park Rangers – Blackburn 1:2 (0:1)
Rotherham – Oxford United 2:3 (0:1)
Stoke City – Wolverhampton 0:2 (0:1)
Sunderland – Burnley 0:0
Sutton – Wimbledon 0:0