Hamšíkov spoluhráč Mertens zažiaril štyrmi gólmi

Domáci futbalisti SSC Neapol zvíťazili nad hráčmi FC Turín 5:3 v nedeľňajšom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

18.12.2016 15:39 , aktualizované: 23:40
Dries Mertens Foto: ,
Dries Mertens.

Hlavným strojcom úspechu „partenopei“ bol štvorgólový Dries Mertens. Belgičan dosiahol v prvom polčase hetrik v priebehu deviatich minút a stal sa po 42 rokoch prvým hráčom v Serie A, ktorý strelil minimálne tri góly v dvoch ligových dueloch po sebe. Marek Hamšík v drese Neapola odohral celý zápas, rovnako aj stopéri Milan Škriniar zo Sampdorie Janov (pri prehre 1:2 na pôde Chieva Verona) a Norbert Gyombér z Pescary (domáca prehra 0:3 s Bolognou).

Parádny štvrtý gól Mertensa.

Inter Miláno uspel na ihrisku Sassuola, zvíťazil 1:0. Jediný gól strelil v úvode druhého polčasu stredopoliar Antonio Candreva. V nadstavenom čase musel opustiť ihrisko hosťujúci Felipe Melo po druhej žltej a následej červenej karte.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 17. kola Serie A:

Sassuolo – Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 47. Candreva, ČK: 90. Felipe Melo (Inter) po druhej ŽK

Chievo Verona – Sampdoria Janov 2:1 (2:0)
Góly: 9. Meggiorini, 42. Pellissier (z pok. kopu) – 90.+ P. Schick
Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas.

Neapol – FC Turín 5:3 (3:0)
Góly: 13., 18., 22. a 80. Mertens (druhý z pok. kopu), 70. Chiriches – 58. Belotti, 76. Rossettini, 84. Falque (z pok. kopu)
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

Pescara – Bologna 0:3 (0:2)
Góly: 7. Masina, 41. Dzemaili, 57. L. Krejčí (z pok. kopu), ČK: 16. Verre (Pescara)
Norbert Gyömbér (Pescara) odohral celý zápas.

Udinese – Crotone 2:0 (1:0)
Góly: 43. a 61. Théréau, ČK: 86. Cordaz (Crotone)

FC Janov – Palermo 3:4 (1:1)
Góly: 4. a 57. G. Simeone, 65. Ninkovič – 42. Quaison, 69. Goldaniga, 88. Rispoli, 90. Trajkovski

Lazio Rím – Fiorentina 3:1 (2:0)
Góly: 23. B. Keita, 45.+ Biglia (z pok. kopu), 90. S. Radu – 64. Zarate