Prišlo aj na Lipsko. Prvýkrát prehralo, Bayern opäť lídrom

Futbalisti Bayernu Mníchov rozdrvili v sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej nemeckej súťaže Wolfsburg vysoko 5:0.

10.12.2016 17:49 , aktualizované: 20:46
FC Ingolstadt 04, Roger Foto: ,
Roger z Ingolstadtu sa teší z gólu v sieti Lipska.

Keďže líder tabuľky RB Lipsko utrpel svoju prvú prehru sezóny, keď nečakane zakopol na trávniku Ingolstadtu (0:1), Mníchovčania ho vymenili na čele tabuľky. Pri rovnosti bodov (33) majú lepšie skóre.

Zápas medzi Bayernom a Wolfsburgom priniesol koniec gólového pôstu pre ofenzívneho univerzála Bavorov Thomasa Müllera, ktorý trafil v bundeslige do siete po prvý raz v tejto sezóne a celkovo po 999 minútach, respektíve po vyše pätnástich hodinách – od 30. apríla tohto roku. Proti Wolfsburgu mal veľký podiel už na treťom góle svojho tímu, keď jeho strelu tečoval do siete Robert Lewandowski. V 76. minúte sa Müller dočkal, keď kombinačnú akciu Bayernu zakončil zblízka gólovou strelou. Bol to jeho 92. presný zásah v I. bundeslige, čím sa dotiahol na Giovaneho Elbera. Nastúpil na svoj 240. duel v najvyššej súťaži, čím o jeden štart predbehol prezidenta klubu Uliho Hoenessa.

„Je pekné, že sa toto gólové prekliatie skončilo. Pre mňa to síce nebolo také dôležité ako pre ľudí okolo, ale beztak človek triafa rád. Pred zápasom som sa stavil s Karlom-Heinzom Rummeniggem, teraz, žiaľ, budem musieť platiť,“ citoval portál sport1.de strelca gólu, ktorý na ihrisku nabehal 12,2 kilometra – najviac zo všetkých aktérov.

Trénera Bayernu Carla Ancelottiho potešilo prerušenie streleckej mizérie hráča: „Teším sa z Thomasa Müllera, gól mu spraví dobre. Vždy odvedie dobrú robotu a tvrdo pracuje pre mužstvo.“ O päť gólov do siete „vlkov“ sa pričinili Robert Lewandowski (2), Arjen Robben, Thomas Müller a Douglas Costa.

Bavorský klub zdolal VfL doma 15. krát v rade, pričom v tomto prípade mal značne uľahčenú úlohu – defenzíva hostí totiž stála na viac ako vratkých nohách. Každopádne ide o rekord, pretože v bundeslige zatiaľ nik nezvíťazil nad tým istým súperom doma v toľkých zápasoch bez prerušenia.

Futbalisti RB Lipsko našli v 14. kole po prvý raz v aktuálnej sezóne premožiteľa. Nováčik súťaže nečakane podľahol na trávniku posledného FC Ingolstadt 04 (teraz už predposledného) 0:1 a zároveň prišiel o pozíciu lídra v súťaži.

Hráči Lipska ťahali šnúru 8 víťazných zápasov, keď prišla prehra v Ingolstadte po presnom zásahu Rogera z 12. minúty, ktorý trafil hlavou po priamom kope Anthonyho Junga. Mimochodom, Jung je na hosťovaní práve z lipského klubu.

V prvom polčase líder súťaže netrafil bránku, Ingolstadt pressingom nedal súperovi priestor. Po zmene strán už „červení býci“ dominovali, zahodili však výborné šance. Hostia mali aj trocha smoly, keď v 52. minúte Almog Cohen fauloval v šestnástke Marcela Sabitzera, ale penalta sa nekopala. Lipsko prišlo nielen o body, ale v nadstavenom čase aj o Austrálčana Matthewa Leckieho, ktorý po druhej žltej karte videl červenú za to, že po faule odkopol loptu.

Iróniou osudu je, že rakúsky tréner Ralph Hasenhüttl prvý raz prehral v súťaži s tímom, ktorý pred angažmánom v klube RB viedol – naposledy pred 217 dňami. „Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, Ingolstadt hral so srdcom, my sme si nič nevytvorili, futbalovo to bolo málo. Po zmene strán sme pridali. Mali sme tri stopercentné šance, lopta tam jednoducho nepadla. Vedeli sme, že raz musíme prehrať, a tak nás to nehnevá,“ povedal na tlačovke lipský kormidelník. Jeho náprotivok na lavičke súpera Maik Walpurgis konštatoval: „Pre nás je to oslobodenie, prvé domáce víťazstvo. Hrali sme angažovane a vášnivo.“

Pre „Red Bulls“ sa stáva klub z Ingolstadtu strašiakom. Prehrali s ním v troch zápasoch za sebou. Prvý raz od roku 2011 sa prihodilo, že posledný tím bundesligovej tabuľky zdolal vedúci celok súťaže – vtedy Mönchengladbach zvíťazil nad Dortmundom.

Futbalisti Herthy Berlín na domácej pôde podľahli Werderu Brémy tesne 0:1. Jediný gól zápasu strelil Max Kruse. Za berlínčanov nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentant Peter Pekarík a hral do 71. min.