Remízový november pre Neapol, podľa Hamšíka chýbalo šťastie

Futbalisti SSC Neapol uzavreli november rovnakým výsledkom, akým do neho vstúpili - remízou 1:1.

29.11.2016 12:06
Marek Hamšík Foto: ,
Marek Hamšík.

Tentoraz to bolo v domácom prostredí proti Sassuolu v 14. kole najvyššej talianskej súťaže Serie A 2016/2017. Neapolčanov po vysunutí od slovenského kapitána Mareka Hamšíka poslal tesne pred prestávkou do vedenia utešenou strelou spoza šestnástky Lorenzo Insigne. O dva body pripravil hráčov SSC Gregoire Defrel, ktorý v 82. min zužitkoval center a postaral sa o nerozhodný konečný výsledok. Neapol zostal v tabuľke siedmy so štvorbodovým odstupom na druhý AS Rím.

„Celý zápas sme mali veľkú prevahu, skoro stále sa hralo na polovici hostí. Prišli aj strely, šance, no dali sme iba jeden gól. Niekedy nám chýbalo trošku športového šťastia. Hostia až v 82. minúte trafili do priestoru našej bránky a dali gól. Futbal je aj taký,“ povedal Hamšík pre svoj oficiálny web.

Neapolčania odohrali v novembri päť zápasov; ani raz neprehrali, ale zvíťazili len raz, a to v ligovej súťaži. Štyrikrát ich duel nemal víťazov – dvakrát v základnej skupine Ligy majstrov a dvakrát v Serie A.

Viac na túto tému: #Marek Hamšík #SSC Neapol