V milánskom derby remíza 2:2, Škriniar sa tešil zo skvelého obratu

Futbalisti Sampdorie Janov otočili nedeľňajšie stretnutie Serie A na domácej pôde proti Sassuolu tromi gólmi v samom závere a triumfovali 3:2.

20.11.2016 17:32 , aktualizované: 22:51
Sampdoria, Luis Muriel Foto: ,
Hráč Sampdorie Luis Muriel (vľavo) sa teší spolu s Fabiom Quagliarellom z gólu v sieti Sassuola.

Hostia v 74. min viedli už 2:0 po góloch Federica Ricciho a Antonia Ragusu. V 84. min znížil janovský kanonier Fabio Quagliarella, pre ktorého to bol už stý gól v talianskej najvyššej súťaži a o dve minúty neskôr vyrovnal Luis Muriel po chybe obrancu Sassuola Francesca Acerbiho. Obrat Sampdorie dovŕšil v nadstavenom čase úspešnou exekúciou pokutového kopu opäť Muriel. Vo víťaznom tíme odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar, po polhodine hry dostal žltú kartu.

Futbalisti AS Rím podľahli v Bergame domácej Atalante tesne 1:2. Rimania sa ujali vedenia v 40. min po úspešnom pokutovom kope Diega Perottiho, ale v 62. min vyrovnal Mattia Caldara. O triumfe domácich rozhodol v nadstavenom čase z penalty Franck Kessie.

Milánske derby medzi AC a Interom v šlágri 13. kola sa skončilo nerozhodne 2:2. „Rossoneri“ mali tri body na dosah vďaka dvojgólovému Španielovi Susovi. Inter však dvakrát vyrovnal, najprv na priebežných 1:1 zásluhou Antonia Candrevu a o deľbe bodov rozhodol v nadstavenom čase Ivan Perišič. Slovenský reprezentant Juraj Kucka v drese AC odohral celý duel a do štatistík sa zapísal žltou kartou v prvom polčase.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 13. kola Serie A:

Sampdoria Janov – Sassuolo 3:2 (0:0)
Góly: 84. Quagliarella, 85. a 90.+ Muriel (druhý z pok. kopu) – 64. Ricci, 74. Ragusa
Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas a v 30. min dostal ŽK

Atalanta Bergamo – AS Rím 2:1 (0:1)
Góly: 62. Caldara, 90. Kessie – 40. Diego Perotti (z pok. kopu)

Lazio Rím – FC Janov 3:1 (1:0)
Góly: 11. Anderson, 58. Biglia (z pok. kopu), 66. Wallace – 52. Ocampos, ČK: 90. Orbán (Janov)

AC Miláno – Inter Miláno 2:2 (1:1)
Góly: 43. a 58. Suso – 53. Candreva, 90.+ I. Perišič