Neapol po viac ako deviatich rokoch vyhral v Udine

Futbalisti Neapolu zvíťazili v 13. kole talianskej ligy na ihrisku Udinese 2:1 a posunuli sa na štvrté miesto. Oba góly víťazov strelil Lorenzo Insigne, ktorý skóroval prvýkrát od apríla.

19.11.2016 21:21 , aktualizované: 22:44
Marek Hamšík, SSC Neapol Foto: ,
Marek Hamšík strieľa na bránku Udine.

Neapol zdolal Udine na jeho ihrisku po viac ako deviatich rokoch.

Prvý polčas príliš šancí nepriniesol, favorizovaný Neapol vyslal iba dve strely, čo bolo najmenej od februárového zápasu s Fiorentinou. Po prestávke však pribudli nielen šance, ale aj góly. Insigno zaznamenal dva podobné góly, keď zužitkoval prízemné centre z pravej strany. Pri druhom presnom zásahu mu k tomu dopomohol aj nedostatočne dôrazný odkop domáceho brániaceho hráča.

V 59. minúte znížil po Kumsovom rohovom kope striedajúci Perica. Udine tak nenadviazalo na predchádzajúce štyri zápasy, v ktorých bodovalo. Neapol naopak naplno bodoval po dvoch stretnutiach. Slovenský stredopoliar v drese Neapolu Marek Hamšík hral do 72. minúty.

Futbalisti Juventusu Turín podľa predpokladov zdolali hráčov Pescary rozdielom triedy 3:0. Góly úradujúceho majstra strelili Sami Khedira, Mario Mandžukič a Brazílčan Hernanes. „Stará dáma“ triumfovala vo štvrtom zápase po sebe. Naopak, Pescara nezískala body už v piatom dueli v sérii.