Ďalšia Hamšíkova paráda. Jeho gól stačil Neapou iba na bod

Slovenský futbalista a kapitán SSC Neapol Marek Hamšík poslal svoje mužstvo v 12. kole Serie A proti Laziu Rím do vedenia, ale na zisk troch bodov to nestačilo (1:1).

06.11.2016 07:12 , aktualizované: 08:48
Marek Hamšík Foto: ,
Gólová radosť Mareka Hamšíka.

Jeho sobotňajší gól bol 103. v súťažných dueloch v drese Neapola. Dostal sa na úroveň Antonia Vojaka, spolu s ním je historicky štvrtým najlepším strelcom Neapola. „Som rád, je to krásne číslo. Tento gól by som však najradšej vymenil za tri body,“ komentoval Hamšík na svojej webstránke.

Najlepším kanonierom v histórii SSC je legendárny Argentínčan Diego Maradona (115 gólov), nasledujú Attila Sallustro (108) a Edinson Cavani (104). „Partenopei“ sa nedostali pred sobotňajšieho súpera a v tabuľke najvyššej talianskej futbalovej súťaže im momentálne patrí 5. priečka s 21 bodmi, Lazio má o jeden bod viac a figuruje na 4. mieste.

Neapol priviedol na trávnik štadióna San Paolo slovenský reprezentant, ktorý dirigoval svoj tím z hĺbky stredu poľa. Zápas sa hral v dobrom tempe, po obojstranne útočnej prvej štvrťhodine duelu sa Lazio stiahlo do obrany a Neapolčania si s tým v prvom polčase nevedeli rady.

Po zmene strán to bol banskobystrický rodák, ktorý gólovo zavelil. Loptu si prevzal pred pokutovým územím, vnikol do neho a hoci tiesnený dvoma protihráčmi, bleskurýchlou ľavačkou z uhla presne trafil prízemnou strelou k vzdialenejšej žrdi.

Radosť domácich fanúšikov však trvala necelé dve minúty (presnejšie 87 sekúnd), keď Baldé Diao Keita podstrelil brankára Pepeho Reinu a vyrovnal. Ten sa právom búchal rukami po hlave, má totiž podiel na lacnom góle.

Hamšík, ktorý v druhom polčase patril na trávniku medzi najaktívnejších a celkovo medzi najlepších hráčov na ihrisku, o pár minút pohrozil tvrdou strelou (brankár ju vyrazil na roh, aj keď smerovala tesne vedľa). Na konci prvej hodiny duelu už-už postupoval v šestnástke na brankára Lazia, ale súper mu v poslednej chvíli loptu vzal.

Napriek enormnej snahe sa Neapolčanom nepodarilo streliť víťazný gól, slovenský futbalista šiel z trávnika v 87. minúte po tom, ako sa chytil za stehno. „Nie, nezranil som sa. Dostal som iba kŕč,“ vysvetlil Hamšík dôvod predčasného odchodu z trávnika pre svoju oficiálnu webstránku.

„Boli sme lepším tímom. Vypracovali sme si veľa šancí, no skórovali sme iba raz. Lazio vyťažilo z minima maximum. V nasledujúcich zápasoch pred bránkou súpera musíme byť dôraznejší, efektívnejší. Makali sme do konca, robili sme maximum, čo bolo v našich silách, v sobotu sme však iba remizovali. Škoda, chceli sme jednoznačne zvíťaziť,“ uviedol ďalej Hamšík, ktorý si v sobotu pripísal tretí presný zásah v Serie A 2016/2017. Pri odchode z trávnika ho sprevádzal skandovaný potlesk. Zo všetkých hráčov mal rodák z Banskej Bystrice najvyšší počet dotykov s loptou (90), na brankára vystrelil štyrikrát.

„Všetky moje doterajšie góly v tejto ligovej sezóne som dal ľavou nohou, ale strieľam oboma,“ povedal Marek Hamšík v rozhovore pre Radio Kiss Kiss a doplnil: „Je to škoda, utvorili sme si toľko šancí, ale nedokázali sme ich využiť. A súper skóroval hneď pri prvej príležitosti. Nesmie sa stávať, aby sme minútu po našom góle inkasovali.“

Na otázku, či chýbal v útoku poľskú útočník Arkadiusz Milik, odpovedal: „Nemyslím si, pretože Dries Mertens zahral výborne. Musíme hrať s hráčmi, ktorí sú k dispozícii a byť rozhodnejší pred súperovou bránkou, šance si dokážeme utvoriť. Toto mužstvo sa nevzdáva, hrá zábavný futbal, ale teraz s nami nie je šťastie.“

FC Turín – Cagliari 5:1 (3:1)
Góly: 2. a 59. Belotti (druhý z pok. kopu), 11. Ljajič, 38. Benassi, 51. Baselli – 41. Melchiorri, ČK: 58. Dessena (Cagliari)

SSC Neapol – Lazio Rím 1:1 (0:0)
Góly: 52. Hamšík – 54. B. Keita
Marek Hamšík (Neapol) odišiel z trávnika v 87. min.