Kucka vlastným gólom nechtiac pomohol Janovu

Futbalisti AC Miláno mohli vyskočiť až na čelo tabuľky Serie A, ale túto šancu nevyužili.

26.10.2016 08:58
Juraj Kucka, AC Miláno Foto: ,
Smutný Juraj Kucka, za ktorým sa tešia futbalisti FC Janov.

V utorkovom súboji 10. kola najvyššej talianskej súťaže prehrali v Janove 0:3 a po šiestich zápasoch s plným bodovým ziskom vyšli bodovo aj strelecky naprázdno. Tri dni po veľkolepom triumfe nad dlhodobo najlepším talianskym tímom Juventusom Turín prišla pre zverencov trénera Vincenza Montellu studená sprcha. Nežiaducim spôsobom sa na nej podieľal aj slovenský stredopoliar v drese „rosso-neri“ Juraj Kucka. Dvadsaťdeväťročný rodák z Bojníc nechtiac vypomohol svojim bývalým spoluhráčom v 80. min stretnutia, keď v sklze nasmeroval prihrávku súpera do vlastnej bránky. Domáci v tej chvíli viedli 2:0 (prvý gól strelil Nikola Ninkovič už v 11. min), a keďže hostia hrali od 56. min bez vylúčeného Gabriela Palettu, bolo predčasne rozhodnuté. Na konečných 3:0 stanovil v 86. min Leonardo Pavoletti.

„Prevýšili nás najmä v prvom polčase. V druhom polčase sme zvýšili tempo a aj v oslabení sme neboli ďaleko od vyrovnania. V závere nám už chýbala energia na zastavenie súperových protiútokov a prišli ďalšie dva góly. Nie sme spokojní s výsledkom, ale chcem vyzdvihnúť tímového ducha,“ uviedol Montella na klubovom webe acmilan.com. „Z tejto prehry sa môžeme veľa priučiť. Tento mladý tím potrebuje zažiť aj takéto zápasy, aby rástol. Zatiaľ nedisponujeme silou, akú má Juventus či AS Rím,“ skonštatoval milánsky stredopoliar Giacomo Bonaventura.

Milánčanom patrí v tabuľke Serie A 3. priečka s dvojbodovým odstupom za vedúcimi hráčmi Juventusu, ktorí majú k dobru stredajší domáci zápas so Sampdoriou. V tabuľke druhý AS Rím sa v stredu predstaví v Sassuole.

Viac na túto tému: #Juraj Kucka #AC Miláno #FC Janov