Futbalisti Realu Madrid doma zdolali hráčov Athletica Bilbao 2:1.

23.10.2016 18:39 , aktualizované: 22:48
Real Madrid Foto: ,
Radosť hráčov Realu Madrid.

„Biely balet“ sa ujal vedenia v úvode stretnutia – v 7. min sa presadil Karim Benzema. Baskovia však ešte do polčasovej prestávky vyrovnali zásluhou Sabina. O triumfe zverencov Zinedina Zidana rozhodol v 83. min Álvaro Morata. Real sa vďaka nedeľňajšiemu triumfu dostal na čelo tabuľky, ich súper z Bilbaa okupuje šiestu priečku.

V nedeľňajšom zápase 9. kola španielskej La Ligy 2016/2017 neuspeli na ihrisku FC Sevilla, svojim súperom podľahli tesne 0:1. Jediný gól duelu strelil v 73. minúte francúzsky stredopoliar Steven N'Zonzi. Nádeje Atlética na obrat znížil stredopoliar Koke, ktorý o štyri minúty dostal druhú žltú kartu a zápas sa preňho predčasne skončil. Pre Atlético to bol prvý nezdar v súťažnom stretnutí od májového finále Ligy majstrov 2015/2016, vtedy „Los Colchoneros“ podľahli svojmu mestskému rivalovi Realu 3:5 na strely zo značky pokutového kopu (po riadnom hracom čase aj predĺžení výsledok 1:1).

„Stretli sa dve veľmi dobré mužstvá. V prvom polčase sme mali tri výborné príležitosti na skórovanie. Trochu nám chýbala energia, ale nemyslím si, že si dnes budeme niečo vyčítať,“ skonštatoval po stretnutí kapitán Atlética Gabi, citoval ho web jeho zamestnávateľa. V súboji dvoch argentínskych trénerov sa tešil Jorge Sampaoli, Diego Simeone neuspel.

FC Sevilla sa nedeľňajším triumfom priebežne posunul na prvé miesto tabuľky La Ligy. Ešte v nedeľu môžu Sevillu zosadiť hráči Realu Madrid, ktorí o 20.45 h SELČ privítajú Athletic Bilbao. Ak „biely balet“ zvíťazí, posunie sa na prvú priečku.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 9. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Celta Vigo – La Coruňa 4:1 (1:1)
Góly: 60. a 83. Aspas (prvý z pok. kopu), 32. Mallo, 78. Orellana – 37. Albentosa

FC Sevilla – Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 73. N'Zonzi, ČK: 77. Koke (Atlético) po 2. ŽK

Málaga – Leganés 4:0 (2:0)
Góly: 40. Jony (z pok. kopu), 42. Chory, 57. S. Ramírez, 90.+ Camacho

Villarreal – Las Palmas 2:1 (0:1)
Góly: 64. Sansone (z pok. kopu), 90.+ Bakambu – 31. K. Prince Boateng

Real Madrid – Athletic Bilbao 2:1 (1:1)
Góly: 7. Benzema, 83. Morata – 27. Sabin