Chelsea deklasovala United, City po remíze novým lídrom

Hráči FC Chelsea na vlastnom ihrisku zdolali futbalistov Manchestru United jednoznačne 4:0 v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže.

23.10.2016 16:54 , aktualizované: 20:09
Manchester City, futbal, radosť Foto: ,
Radosť futbalistov Manchestru City.

Zverenci Antonia Conteho vykročili za úspechom už na začiatku zápasu, keď sa po tridsiatich sekundách hry presadil Pedro Rodríguez. Domáci do polčasovej prestávky viedli dvojgólovým rozdielom – v 21. min po rohovom kope mieril presne stopér Gary Cahill. Gólostroj „The Blues“ sa nezastavil ani po zmene strán. Najprv v 62. min bol na konci kombinačnej akcie Eden Hazard a v 70. min zavŕšila demontáž zverencov trénera Josého Mourinha predsezónna posila FC Chelsea N'Golo Kanté. „Červení diabli“ v nedeľu na Stamford Bridge utrpeli najvyššiu ligovú prehru za ostatných päť rokov. V uplynulých troch zápasoch Premier League získali iba dva body a v tabuľke figurujú až na 7. mieste. Naopak Londýnčania zvíťazili už tretíkrát v sérii a posunuli sa na štvrtú priečku v tabuľke o skóre pred Tottenham.

Futbalisti Manchestru City v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej anglickej súťaže remizovali na domácom ihrisku so Southamptonom 1:1. Vďaka lepšiemu skóre sa posunuli priebežne na čelo tabuľky. Prvý gól duelu strelil v 27. min stredopoliar Southamptonu Nathan Redmond. Konečný rezultát stanovil v 55. min domáci Kelechi Iheanacho. Anglický nedeľňajší šláger FC Chelsea – Manchester United je na programe o 17.00 h SELČ.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 9. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže – Premier League:

Manchester City – Southampton 1:1 (0:1)
Góly: 55. Iheanacho – 27. Redmond

Chelsea Londýn – Manchester United 4:0 (2:0)
Góly: 1. Pedro Rodríguez, 21. G. Cahill, 62. E. Hazard, 70. N. Kanté

1. Manchester City 9 6 2 1 20:9 20
2. Arsenal 9 6 2 1 19:9 20
3. Liverpool 9 6 2 1 20:11 20
4. Chelsea 9 6 1 2 19:9 19