Bayern prvýkrát stratil bundesligové body, Dortmund prehral

Futbalisti Bayernu Mníchov prvý od apríla a premiérovo pod vedením talianskeho kouča Carla Ancelottiho nedosiahli víťazstvo vo dvoch súťažných stretnutiach v rade.

01.10.2016 18:06 , aktualizované: 21:40
zväčšiť Futbalisti Bayernu Mníchov po remízovom zápase... Foto: SITA, MICHAEL DALDER
Bayern Mníchov, hráči Futbalisti Bayernu Mníchov po remízovom zápase s Kolínom.

„Bavori“ sa v sobotu v 6. kole najvyššej domácej dlhodobej súťaže I. bundesligy nedokázali naplno otriasť po stredajšej prehre v Madride s domácim Atléticom 0:1 v Lige majstrov a pred vlastnými fanúšikmi len remizovali 1:1 s hráčmi 1. FC Kolín nad Rýnom. Favorita síce poslal v 40. min do vedenia Joshua Kimmich, ale v 63. min vyrovnal Anthony Modeste a skóre sa potom už nezmenilo.

Bayern vedie o tri body pred Herthou Berlín, ktorá súbežne doma triumfovala 2:0 nad Hamburgom. V sobotu od 18.30 h sa na rozdiel jedného bodu môže dotiahnuť Borussia Dortmund, má pred sebou vystúpenie na trávniku Bayeru Leverkusen. „Capkom“ z Kolína patrí štvrtý post s mankom štyroch bodov na Mníchovčanov, stále sú nezdolaní v bundesligovom ročníku 2016/2017. S Bayernom do soboty prehrali ostatných šesť vzájomných súbojov.

Bayern pred pol rokom prehral takisto v španielskej metropole v LM s Atléticom 0:1 a o tri dni neskôr doma v lige remizoval 1:1 s Borussiou Mönchengladbach.

Až na desiaty pokus sa Leverkusenu podarilo na vlastnom štadióne opäť zdolať v lige Dortmund, Bayer vyhral 2:0. V predchádzajúcich deviatich meraniach síl na trávniku Leverkusenu Borussia štyrikrát zvíťazila a päťkrát sa zápas skončil remízou. Domáci sa naposledy radovali v máji 2007.

Vďaka gólu Admira Mehmediho však Bayer viedol už od 10. minúty a podobne ako jeho klub aj sám Mehmedi ukončil negatívnu šnúru, na gól totiž v bundeslige čakal vyše 1130 minút. V závere zápasu ešte poistil výhru Javier Hernández a potvrdil výbornú formu. Zo siedmich posledných gólov Leverkusenu vo všetkých súťažiach ich šesť nastrieľal práve mexický útočník.