Tréner Mönchengladbachu chváli Bénesa: Má dobrú techniku a prehľad

08.07.2016 19:01
László Bénes, Max Eberl
Lászlo Bénes a športový riaditeľ Mönchengladbachu Max Eberl. Autor:

Bývalý futbalový reprezentant Igor Demo si myslí, že jeho slovenský nástupca v nemeckej Borussii Mönchengladbach László Bénes je lepší ako býval on.

Štyridsaťročný niekdajší stredopoliar dozerá na prvé kroky mládežníckeho reprezentanta v novom klube. „Je veľmi talentovaný a má nesmierne silnú ľavačku. Nie je klasickým šprintérom, no ak treba, dokáže pobehnúť lepšie, ako som to zvládal ja. Zostanem tu niekoľko týždňov, aby som mu pomohol s aklimatizáciou,“ povedal Demo v rozhovore pre periodikum Bild.

Pozitívny pohľad na odchovanca šamorínskeho futbalu zdieľa aj tréner Borussie André Schubert: „László je veľmi vnímavý a má prehľad o hre. Disponuje dobrou technikou, ale musí popracovať na pravej nohe. Je to však normálne, veď má len osemnásť rokov.“

Bénes prestúpil do štvrtého tímu ostatnej sezóny I. bundesligy zo Žiliny ako najdrahší Slovák v histórii. Nemci zaplatili za ľavonohého ofenzívneho stredopoliara údajne 5,5 milióna eur, vďaka čomu to bol doteraz najdrahší transfer slovenského futbalistu do zahraničia.

#Borussia Mönchengladbach #Igor Demo #László Bénes
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk