Pred týždňom Tottenham bojoval o titul, teraz môže prísť aj o druhé miesto

Futbalisti Arsenalu remizovali v šlágri 37. kola anglickej ligy s Manchestrom City 2:2 a na treťom mieste si držia náskok troch bodov práve pred svojim súperom.

08.05.2016 20:14
Mauricio Pochettino Foto: ,
Sklamaný manažér Tottenhamu Mauricio Pochettino.

Súboj o miesto zaručujúce priamy postup do Ligy majstrov začal divoko, na zásah domáceho Sergia Agüera z ôsmej minúty prakticky ihneď zareagoval Olivier Giroud. Kým útočník City skóroval už v šiestom zápase v rade, jeho náprotivok Giroud konečne prelomil streleckú nemohúcnosť a dal prvý gól za 16 zápasov.

Petr Čech v bránke Arsenalu dostal druhý gól krátko po prestávke, keď sa po sóle z polovice ihriska presadil Kevin De Bruyne. Ani tentoraz však radosť domácich netrvala dlho, bod pre Arsenal zariadil Alexis Sánchez.

Arsenal tak do posledného kola pôjde aspoň s teoretickou nádejou na preskočenie londýnskych rivalov z Tottenhamu, na ktorých stráca dva body. Tí totiž nečakane prehrali so Southamptonom 1:2.

Do zápasu pritom druhý tím tabuľky vstupoval ako jasný favorit, pretože svojho súpera dokázal z posledných siedmich ligových stretnutí šesťkrát poraziť, a už po štvrťhodine viedol.

Rýchly gól juhokórejského útočníka Tottenhamu Son Hung-mina bol navyše zásahom rekordným. Išlo totiž o 68. ligový gól londýnskeho klubu a Tottenham ich v žiadnej sezóne v histórii Premier League nenastrieľal viac.

Zápis do dejín však bol chabou záplatou na výsledok stretnutia, ktorý dvoma gólmi zariadil Steven Davis. Pre Southampton znamenal zisk troch bodov posun na šieste miesto, zaručujúce postup do kvalifikácie Európskej ligy.

Na to však môže stále pomýšľať tiež ôsmy Liverpool. Po výhre 2:0 nad Watfordom na túto priečku stráca iba dva body a navyše má zápas k dobru.

Tottenham Hotspur – Southampton 1:2 (1:1)
Góly: 16. Son Heung-min – 31. a 72. S. Davis

FC Liverpool – Watford 2:0 (1:0)
Góly: 35. Allen, 76. Firmino

Manchester City – Arsenal Londýn 2:2 (1:1)
Góly: 8. Agüero, 51. De Bruyne – 10. Giroud, 68. A. Sánchez