Škriniar konečne okúsil Seriu A. Jeho Sampdoria vyhrala nad Laziom

Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Milan Škriniar v nedeľu debutoval v najvyššej talianskej súťaži Serie A.

24.04.2016 23:12
Sampdoria Janov Foto: ,
Gesto prezidenta Sampdorie Janov Massima Ferrera.

Obranca Sampdorie Janov zasiahol do domáceho stretnutia Janovčanov v rámci 35. kola proti mužstvu Lazia Rím v nadstavenom čase druhého polčasu ako striedajúci hráč, v záverečných minútach aj za cenu žltej karty ubránil pre Sampdoriu víťazstvo 2:1. D

Dvadsaťjedenročný stopér po svojom januárovom príchode z MŠK Žilina už bol na jar jedenásťkrát na lavičke Sampdorie, no na ihrisko sa dostal až v súboji s Laziom. Škriniarov slovenský spoluhráč Dávid Ivan do nedeľňajšieho stretnutia nezasiahol pre zranenie.

Sampdoria sa tri kolá pred koncom aktuálneho ročníka víťazstvom vyšvihla na 14. pozíciu v tabuľke Serie A. „Dodo odohral tri zápasy po sebe, musel som ho v závere nahradiť Škriniarom,“ povedal na margo nasadenia slovenského mladíka na pozápasovej tlačovej konferencii tréner janovského mužstva Vincenzo Montella, citoval ho portál sampnews24.com.

Frosinone – Palermo 0:2 (0:0)
Góly: 56. Gilardino, 90.+ Trajkovski

Atalanta Bergamo – Chievo Verona 1:0 (0:0)
Gól: 55. Borriello, ČK: 75. A. Gómez (Atalanta)

Bologna – FC Janov 2:0 (1:0)
Góly: 12. Giaccherini, 63. Floccari

Sampdoria Janov – Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 20. Fernando, 78. Diakité – 3. F. Djordevič
Milan Škriniar hral od 90.+ min, Dávid Ivan (obaja Sampdoria) nefiguruje v zápise o stretnutí.

FC Turín – Sassuolo 1:3 (1:1)
Góly: 7. Peres – 2. Sansone, 75. Peluso, 90.+ Trotta

Fiorentina – Juventus Turín 1:2 (0:1)
Góly: 81. Kalinič – 39. Mandžukič, 83. Morata