Tottenham zacítil šancu na titul. Zvalcoval Stoke

Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v dohrávke anglickej ligy na ihrisku Stoke 4:0 a potvrdili tak majstrovské ambície.

18.04.2016 23:10 , aktualizované: 19.04.2016 08:38
Harry Kane, Jan Vertonghen Foto: ,
Harry Kane sa teší z gólu spolu s Janom Vertonghenom.

Na druhom mieste tabuľky znížili štyri kolá pred koncom sezóny náskok vedúceho Leicesteru, ktorý v nedeľu stratil body po remíze 2:2 s West Hamom, na päť bodov.

Dvoma gólmi sa na výhre Spurs podieľal kanonier Harry Kane, ktorý vylepšil bilanciu v tejto ligovej sezóne už na 24 gólov a osamostatnil sa na čele tabuľky strelcov. Dvakrát presne mieril aj Dele Alli, ktorý svoj účet zaokrúhlil na desať gólov.

Tottenham potvrdil vynikajúci bilanciu zo zápasov na ihriskách súperov. Z posledných 15 stretnutí vonku prehral jediné a ani tentoraz nechcel vyjsť naprázdno. Kane otvoril skóre strelou k tyči v deviatej minúte, ďalšie šance hostí potom ale v prvom polčase zlikvidoval Shay Given, ktorý dostal v bránke Stoke príležitosť dva dni pred 40. narodeninami.

Po prestávke ale hostia zásluhou Alliho v 67. minúte zvýšili a vzápätí mohol dvadsaťročný reprezentant skórovať znova. Po krásnej akcii ale zblízka netrafil odkrytú bránku a trafil len tyč. Vzápätí sa ale za obranu dostal Kane, ktorý nezaváhal. Alli napravil svoje zlyhanie o desať minút neskôr presným volejom.

Tímu Stoke po debakli zhorkli oslavy 300. zápasu v Premier League a 150. na domácom štadióne. Po druhej porážke za sebou je klub v tabuľke ďalej deviaty pred Chelsea.

„Stoke vzdorovalo, ale my sme ukázali kvalitu a charakter. Dnešný výkon patrí k tým, na ktoré som zvlášť hrdý, pretože sme ustáli tlak vyplývajúci zo situácie. Nechýbali nám hlad a vášeň. S týmto tímom je radosť pracovať. Za celú sezópnu si zaslúži uznanie,“ povedal napokon pre BBC spokojný argentínsky kormidelník Mauricio Pochettino.

„Nechcem znižovať kvality Spurs, ale my sme dnes boli úbohí. Vôbec sme neplnili dohodnuté pokyny. Po zmene strán sme chceli pritlačiť, ale súper mal zápas vo svojich rukách a dorazil nás,“ poznamenal kouč domácich Mark Hughes.

1. Leicester 34 21 10 3 59:33 73
2. Tottenham 34 19 11 4 64:25 68
3. Manchester City 33 18 6 9 61:33 60
4. Arsenal Londýn 33 17 9 7 56:34 60
5. Manchester United 33 16 8 9 40:30 56
6. West Ham 33 13 14 6 54:42 53
7. Southampton 34 14 9 11 45:35 51
8. FC Liverpool 32 14 9 9 52:43 51