Barcelona prehrala v San Sebastiane a vedie už len o tri body

Futbalisti Barcelony si v španielskej lige nenapravili chuť z prehry v El Clásico s Realom a druhýkrát za sebou sa potkli v ceste za obhajobou majstrovského titulu.

09.04.2016 18:06 , aktualizované: 10.04.2016 08:26
Andres Iniesta, Neymar, Lionel Messi, FC... Foto: ,
Sklamaní hráči Barcelony (zľava) Andres Iniesta, Neymar a Lionel Messi.

Zverenci Luisa Enriqueho v 32. kole prehrali 0:1 v San Sebastiane a na druhé Atlético Madrid majú už len trojbodový náskok. Real Madrid doma deklasoval Eibar 4:0, ale v tabuľke zostal tretí o bod za mestským rivalom Atléticom, ktoré zvíťazilo 3:1 na ihrisku Espanyolu.

„Barca“ na neobľúbenom štadióne Anoeta naposledy zvíťazila v máji 2007 a dobre nezačala ani tentoraz. Real Sociedad poslal do vedenia už v piatej minúte umiestnenou hlavičkou Oyarzabal. Hoci si hostia aj bez vykartovaného najlepšieho strelca Suáreza vytvorili niekoľko sľubných šancí, nenašli recept na výborného brankára Rulliho.

Barcelona v La Lige utrpela dve prehry za sebou prvýkrát od novembra 2014. „Vždy je ťažké otáčať výsledok. Musíme pokračovať, už sme urobili takmer všetky chyby, ktoré sme mohli. Stále vedieme, nesmieme sa ľutovať, ale musíme sa pozerať dopredu,“ vyhlásil kapitán katalánskeho tímu Andrés Iniesta.

Real od začiatku dominoval a už v úvodnej dvadsaťminútovke trafili J. Rodríguez, Lucas a Ronaldo. Portugalský kanonier strelil 30. ligový gól v sezóne, čo sa mu v Španielsku podarilo šiestykrát za sebou. Ešte pred pauzou uzavrel skóre štvrtým zásahom ďalší ofenzívny hráč Jese.

Madridský tím v domácej súťaži zvíťazil šiestykrát za sebou a čiastočne si napravil chuť po stredajšej prehre 0:2 vo Wolfsburgu v úvodnom štvrťfinále Ligy majstrov.

Atlético muselo na ihrisku barcelonského súpera otáčať nepriaznivé skóre, ale na vedúci gól Diopa dokázal ešte do polčasu odpovedať útočník Torres. Druhý polčas už patril hosťom, za ktorých sa presadili Griezmann a Koke.