Oslabený Real otočil El Clásico. O výhre v Barcelone rozhodol Ronaldo

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v 31. kole španielskej ligy prestížne El Clásico na ihrisku Barcelony 2:1. "Biely balet" stráca na treťom mieste na prvú Barcelonu ešte sedem bodov. Jeho mestský rival Atlético vyhral 5:1 nad Betisom Sevilla a má stále o bod viac ako Real.

02.04.2016 18:43 , aktualizované: 22:42
Cristiano Ronaldo, Gerard Piqué, Javier Mascherano Foto: ,
Hrdina Realu v prestížnom El Clásicu Cristiano Ronaldo strieľa cez dvojicu z Barcelony Javiera Mascherana a Gerarda Piquého.

Barcelona si pred očakávaným šlágrom uctila prostredníctvom pôsobivej choreografie v hľadisku pamiatku nedávno zosnulého Johana Cruyffa, hráči katalánskeho klubu mali spomienku na hviezdneho Holanďana zobrazenú aj na dresoch.

A hneď po desiatich minútach mohli ísť domáci do vedenia, keď Neymar pripravil šancu pre Suáreza, lenže ten ju zblízka nevyužil. Ďalšiu príležitosť mal v prvom polčase Ivan Rakitič, ktorého ale vychytal Keylor Navas.

zväčšiť Spomienka na Johana Cruyffa na vypredanom... Foto: SITA/AP, Manu Fernandez
Johan Cruyff, spomienka Spomienka na Johana Cruyffa na vypredanom štadióne Camp Nou.

Aj do druhého polčasu vstúpili Katalánci lepšie, Navas najprv musel vytiahnuť skvelý zákrok proti Messiho technickej strele. Po sérii následných rohov sa ale k hlavičke dostal Gerard Piqué a otvoril skóre.

Real však dokázal zareagovať počas siedmich minút. Po prieniku Marcela a tečovanom centri Kroos sa vo vápne najlepšie zorientoval Karim Benzema a v akrobatickej polohe prekonal Brava.

Posledných desať minút prinieslo veľkú drámu. Rozhodca najprv neuznali Realu gól Garetha Bala, ktorý pri hlavičkovom súboji fauloval Jordiho Albu. Len o tri minúty neskôr navyše po druhej žltej karte musel odísť hosťujúci Sergio Ramos z ihriska.

Aj s desiatimi hráčmi však Real dokázal streliť víťazný gól. Cristiano Ronaldo si spracoval Baleov center na prsia a z veľkého uhla prestrelil Brava. Hostia si už tesné vedenie ustrážili a vôbec prvýkrát od roku 1965 zvíťazili v El Clásicu, v ktorom prehrávali. Zverenci Zinedina Zidana zároveň ukončili sériu rekordných 39 zápasov Barcelony bez prehry.

Futbalisti Atlética Madrid dosiahli jednoznačné víťazstvo nad Betisom Sevilla 5:1. Skóre zápasu otvoril Fernando Torres, po ňom sa presadil Antoine Griezmann a na 3:0 zvýšil Juanfran. Hostia zo Sevilly sa vrátili do boja o tri body zásluhou gólu Rubéna Castra, ale to bolo z ich strany všetko. Naopak, za domácich sa ešte raz presadil Griezmann a konečný rezultát duelu uzavrel presným zásahom Thomas Partey.

Primera División – 31. kolo:

FC Barcelona – Real Madrid 1:2 (0:0)
Góly: 56. Piqué – 62. Benzema, 85. C. Ronaldo

Atlético Madrid – Betis Sevilla 5:1 (2:0)
Góly: 42. a 81. Griezmann, 37. F. Torres, 65. Juanfran, 90.+ Partey – 79. R. Castro

Las Palmas – Valencia 2:1 (0:1)
Góly: 49. J. Viera (z pok. kopu), 63. Mustafi (v.) – 3. Rodrigo