Leicester opäť vyhral o jeden gól a drží náskok na čele

Futbalisti Leicestru zvíťazili v 31. kole anglickej ligy na ihrisku Crystal Palace 1:0 a na čele tabuľky majú náskok ôsmich bodov na druhý Tottenham, ktorý má však nedeľňajší zápas s Bournemouthom k dobru.

19.03.2016 18:49 , aktualizované: 20:28
Riyad Mahrez, Leicester City Foto: ,
Riyad Mahrez strieľa jediný gól Leicestru v zápase proti Crstal Palace.

Tretí Arsenal vyhral na ihrisku Evertonu 2:0 a po prvom plnom zisku po troch zápasoch stále stráca na lídra jedenásť bodov.

O víťazstve Leicestru rozhodol Rijád Mahríz, ktorý využil presný strieľaný center Jamieho Vardyho. Alžírsky stredopoliar už v tejto sezóne nastrieľal 16 gólov, navyše pridal 11 asistencií. Leicester štvrtýkrát z piatich posledných zápasov zvíťazil výsledkom 1:0. Celkovo 13 z 19 výhier zverencov Claudia Ranieriho v tejto sezóne bolo iba o jeden gól.

Arsenal počas uplynulého týždňa vypadol z Ligy majstrov a FA Cupu, takže v Premier League má poslednú šancu na zisk trofeje z tejto sezóny. Základ k prvej marcovej výhre v najvyššej súťaži položil v úvodnom polčase. Najprv šanca Dannyho Welbecka ešte skončila na žrdi, ale už po siedmich minútach hry sa anglický útočník radoval z gólu. Po presnej prihrávke Sáncheza obišiel Roblesa a skóroval do prázdnej brány. Welbeck v tejto sezóne v lige trafil trikrát v piatich zápasoch.

Arsenal prevahu využil druhýkrát tri minúty pred prestávkou. Bellerín krásnou prihrávkou poslal do úniku Alexa Iwobiho a devätnásťročný útočník skóroval prvýkrát v drese Arsenalu. Pritom išlo o jeho prvý zápas v základnej zostave v Premier League. Evertonu sa ani v druhom polčase nepodarilo vytvoriť si tlak a Davida Ospina strelecky neohrozil.

Majstrovská Chelsea remizovala s West Hamom 2:2 a predĺžila svoju ligovú neporaziteľnosť na 14 zápasov. Je v tejto sezóne po Tottenhame iba druhým tímom Premier League, ktorému sa podarilo na toto číslo dostať. West Ham na Stamford Bridge dvakrát viedol. Skóre otvoril krásnou strelou Manuel Lanzini, v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Cesc Fábregas nemenej podareným pokusom z priameho kopu.

Na začiatku druhého polčasu Creswell trafil brvno domácej bránky, ale po hodine hry už hosťom vrátil vedenie striedajúci Andy Carroll. Chelsea sa z veľkého tlaku podarilo vyrovnať minútu pred koncom. Po zrazení Loftusa-Cheeka premenil Fábregas penaltu a prvýkrát od decembra 2009 zaznamenal v Premier League dva góly v jednom zápase. Vtedy to bolo ešte v drese Arsenalu.

Dôležitú výhru si pripísal Norwich, ktorý sa po triumfe 1:0 na ihrisku West Bromwichu, dostal na úkor Sunderlandu zo zostupujúcich pozícií.