Bezgólová remíza v Mainzi, o víťazstve Hamburgu rozhodol dvojgólový Müller

Futbalisti Herthy Berlín podľahli v 25. kole nemeckej ligy v Hamburgu 0:2. Oba góly strelil Nicolai Müller. Berlínsky celok nenadviazal na predchádzajúce dve víťazstvá a v tabuľke zostal na treťom mieste už len o bod pred Schalke.

06.03.2016 20:26
Nicolai Müller, Hamburger SV, radosť Foto: ,
Nicolai Müller sa teší z gólu, ktorým rozhodol o výhre Hamburgu.

Jedinú strelu na bránku si Hertha pripísala v desiatej minúte, keď Ibiševičovu hlavičku zneškodnil gólman Adler. Potom už úradovali domáci, šiestu a siedmu bránku v sezóne, ale Müller mohol osláviť až v druhom polčase.

V 58. minúte otvoril skóre ľavou nohou z hranice pokutového územia. Definitívnu poistku pre Hamburg pridal Müller štvrť hodiny pred koncom, tentoraz skóroval pravačkou. Dvadsaťosemročný stredopoliar dal dva góly prvýkrát od augusta 2013, keď ešte hral za Mainz. V ďalšom zápase Mainz remizoval s Darmstadtom bez gólov a posunula sa na piate miesto, zaručujúce účasť v základnej skupine Európskej ligy.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 25. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže – I. bundesligy:

Mainz – Darmstadt 0:0
ČK: 57. Donati (Mainz) Milan Ivana (Darmstadt) sedel na lavičke náhradníkov

Hamburger SV – Hertha Berlín 2:0 (0:0)
Góly: 58. a 75. N. Müller
Pekarík (Hertha) odohral celé stretnutie a v 38. minúte inkasoval žltú kartu.

1. Bayern Mníchov 25 20 3 2 59:13 63
2. Borussia Dortmund 25 18 4 3 59:25 58
3. Hertha Berlín 25 12 6 7 33:26 42
4. Schalke 25 12 5 8 37:32 41