Celta Vigo vzdorovala hodinu. Potom prišiel barcelonský uragán

Barcelona porazila v 24. kole španielskej futbalovej ligy Celtu Vigo vysoko 6:1 a pred druhým Atléticom Madrid má na čele tabuľky náskok troch bodov. Atlético zvíťazilo na ihrisku Getafe 1:0.

14.02.2016 22:30
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.

Po prvom polčase to pritom na jednoznačné víťazstvo favorizovaných Kataláncov nevyzeralo. Barcelona síce viedla po 21. góle Lionela Messiho z priameho kopu v kariére, lenže v 39. minúte vyrovnal z penalty John Guidetti.

Po prestávke už ale Barcelona spustila ofenzívnu smršť. Po dvoch minútach trafil Neymar tyč, o chvíľu neskôr brankár Álvarez zlikvidoval Iniestovu šancu. V 59. minúte však Messi efektným lobom našiel za obranou Luisa Suáreza a uruguajský útočník vrátil svojmu tímu vedenie.

V poslednej štvrťhodine domáci nastrieľali ďalšie štyri góly. Najprv Messi s Neymarom pripravili pre Suáreza jednoduchú dorážku prakticky z bránkovej čiary. Štvrtým gólom potom uzavrel najlepší strelec španielskej ligy hetrik. Po faule na Messiho zahrával sám argentínsky útočník penaltu, lopta však namiesto strely len prisunul útočnému parťákovi do behu a ten skóroval do prázdnej brány.

Na piaty gól Suárez pre zmenu nahral, ​​keď vyzval ku skórovaniu Rakitiča, a definitívnu podobu výsledku dal Neymarov zásah. Barcelona tak predĺžila sériu bez porážky na 30 zápasov, čo sa jej podarilo po prvýkrát v histórii.

FC Barcelona – Celta Vigo 6:1 (1:1)
Góly: 59., 75. a 82. L. Suárez, 28. Messi, 84. Rakitič, 90.+ Neymar – 39. Guidetti

1. FC Barcelona 23 18 3 2 62:18 57
2. Atlético Madrid 24 17 3 4 35:11 54
3. Real Madrid 24 16 5 3 70:23 53
4. Villarreal 24 14 6 4 30:18 48
5. FC Sevilla 24 11 7 6 34:24 40
6. Eibar 24 10 6 8 38:31 36
7. Bilbao 24 10 5 9 35:34 35
8. Celta Vigo 24 10 5 9 35:42 35