Kucka strelil prvý gól za AC, na výhru však nestačil

Slovenský stredopoliar Juraj Kucka v sobotu strelil svoj premiérový gól v drese talianskeho futbalového klubu AC Miláno.

09.01.2016 20:43 , aktualizované: 23:45
Juraj Kucka, Carlos Bacca, AC Miláno Foto:
Juraj Kucka (vľavo) sa teší z gólu so spoluhráčom Carlosom Baccom.

V 50. min vyrovnal za hostí na pôde AS Rím na napokon konečných 1:1 v 19. kole Serie A 2015/2016. Reprezentant SR Kucka odohral celý duel, v 28. min videl žltú kartu. Predtým naposledy skóroval vlani 23. mája ešte ako hráč FC Janov pri ligovom víťazstve 3:2 nad Interom Miláno.

Fiorentina prehrala na domácom štadióne s Laziom 1:3. Tím z Florencie zároveň vinou horšieho skóre prišiel o druhé miesto v tabuľke Serie A na úkor Neapolu, ktorý zápas 19. kola čaká až v nedeľu. Fiorentina nepotvrdila úlohu favorita. V prvom polčase domácu bránku najprv ohrozil Balde Keita, ktorého ale vychytal Tatarusanu, v nadstavenom čase už ale rumunský brankár na Keitovu ďalšiu šancu nestačil. Hosťujúci útočník si narazil s Djordevičom a poslal loptu presne k žrdi.

Aj zvyšné góly zápasu padli v nadstavenom čase, ale až v druhom polčase. Domáci síce mali po prestávke hernú prevahu, ale nebezpeční príliš neboli. Lazio naopak v závere začalo hroziť z protiútokov. V prvej šanci ešte neuspel Matri, o chvíľu neskôr už ale Milinkovič-Savič pridal druhý gól. Nádej Fiorentine vrátila strela Roncaglia, lenže o ďalšiu minútu neskôr pridal tretí gól hostí Felipe Anderson.

Góly: 4. Rüdiger – 50. Kucka
Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celý zápas, v 28. min dostal žltú kartu, v 50. min skóroval

Viac na túto tému: #Taliansko #Lazio Rím #AFC Fiorentina