Chelsea si verí na Ligu majstrov. Pomôcť jej má aj Didier Drogba

24.12.2015 10:00
Guus Hiddink, Didier Drogba
Nový tréner Chelsea Guus Hiddink s bývalým hviezdnym útočníkom Londýnčanov Didierom Drogbom počas zápasu so Sunderlandom. Autor: ,

Tréner Guus Hiddink, ktorý minulý týždeň dočasne nahradil vo futbalovej Chelsea odvolaného Josého Mourinha, je presvedčený, že londýnsky klub napriek veľkému trápeniu stále môže v anglickej lige skončiť na prvých štyroch miestach.

Tímu by navyše mohol pomôcť aj útočník Didier Drogba, ktorý v lete po zisku titulu odišiel do Montrealu.

Chelsea patrí v tabuľke až pätnásta priečka a na štvrtý Tottenham stráca jedenásť bodov. Za vedúcim Leicesterom obhajcu titulu zaostáva o dvadsať bodov a od zostupového pásma ho delia iba tri. „Matematicky to možné je,“ povedal k šanciam na umiestnenie na priečkach zaisťujúcich štart v Lige majstrov Hiddink.

„Ale táto liga je veľmi náročná a tento ročník je toho dôkazom, pretože hore sa pohybujú tímy ako Leicester, Crystal Palace alebo Watford. Je to skvelé a osviežujúce, ale zároveň to znamená, že každý môže poraziť každého,“ dodal holandský kouč, ktorý ako dočasný tréner vedie Chelsea už druhýkrát, keď v roku 2009 nahradil Luiza Felipeho Scolariho.

Chelsea z doterajších 17 kôl prehrala deväťkrát a podľa Hiddinka by si mali do svedomia siahnuť predovšetkým hráči. „V utorok som mal k tímu príhovor. Hráčom som povedal, aby sa každý poriadne pozrel do zrkadla a zamyslel sa nad sebou. Povedal som im, že síce nemôžeme prehliadať minulosť, ale mali by sa správať ako profesionáli a pozerať sa dopredu,“ uviedol Hiddink.

Okrem Hiddinka by mohol Chelsea pomôcť tiež Drogba, ktorý by podľa agentúry Reuters mal dostať miesto ako jeden z asistentov. Tridsaťsedemročný útočník skončil v Montreale, kanadský klub by si ho však ešte chcel minimálne na jednu sezónu udržať. „Ale vieme, že chce pomôcť svojmu bývalému klubu, takže mu chceme vyhovieť,“ uviedol klub na sociálnej sieti Twitter.

„Neviem, ako situácia okolo neho vyzerá, ale v minulosti som ho viedol a bolo skvelé mať v tíme takého profesionála,“ vyhlásil Hiddink. „Už teraz je legendou Chelsea a nebudem zastierať, že jeho návrat by mohol byť pre klub obrovským impulzom,“ dodal.

#Didier Drogba #Guus Hiddink #Chelsea FC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk