Mönchengladbach pripravil Bayernu prvú ligovú prehru

Futbalisti Borussie Mönchengladbach uspeli v domácom stretnutí 15. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy, keď zdolali Bayern Mníchov nečakane hladko 3:1.

05.12.2015 17:40 , aktualizované: 21:16
Borussia Monchengladbach Foto: ,
Radosť hráčov Borussie Monchengladbach.

„Žriebätá“ rozhodli o svojom triumfe v rozmedzí 14 minút. Najprv sa v 54. min presadil Oscar Wendt, na jeho zásah nadviazal v 66. min Lars Stindl a o dve minúty neskôr upravil na rozdiel triedy Fabian Johnson. Hosťom sa napokon ešte podarilo znížiť zásluhou navrátilca Francka Ribéryho.

Zverenci Andrého Schuberta natiahli šnúru bez prehry na 10 zápasov (8 víťazstiev a 2 remízy) a v tabuľke im patrí tretia priečka. Bavori utrpeli prvú ligovú prehru v tejto sezóne, na čele súťaže majú päťbodový náskok pred Dortmundom, ktorý vyhral na ihrisku Wolfsburgu 2:1.

Hamburg – Mainz 1:3 (0:1)

• Góly: 90. Djourou – 16. a 51. Samperio, 76. Clemens

Hertha Berlín – Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

• Góly: 7. Darida, 60. Brooks – 29. J. Hernández, ČK: 17. Boenisch (Leverkusen)

Ingolstadt – Hoffenheim 1:1 (0:0)

• Góly: 66. Roger – 90.+ Uth

1. FC Kolín nad Rýnom – Augsburg 0:1 (0:0)

• Gól: 64. Bobadilla

Borussia Mönchengladbach – Bayern Mníchov 3:1 (0:0)