Škrtel spečatil hladkú výhru Liverpoolu na pôde City, lídrom Leicester

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel sa strelecky presadil v drese svojho anglického zamestnávateľa FC Liverpool v sobotňajšom stretnutí 13. kola tamojšej najvyššej súťaže Premier League 2015/2016 na pôde Manchestru City.

21.11.2015 16:17 , aktualizované: 18:20
zväčšiť Martin Škrtel oslavuje gól do siete Manchestru... Foto: SITA/AP, Jon Super
Martin Škrtel Martin Škrtel oslavuje gól do siete Manchestru City.

Tridsaťročný rodák z Handlovej spečatil presvedčivé víťazstvo hostí 4:1, keď v 81. min pravačkou z hranice šestnástky prestrelil gólmana Joa Harta v domácej bránke.

Gól Martina Škrtela.

Ďalší z favoritov Arsenal Londýn podľahol West Bromwichu Albion na jeho pôde 1:2, stredopoliar hostí Santi Cazorla nepremenil v 84. min pokutový kop. Na priebežne prvú priečku sa tak dostal Leicester City, ktorý triumfoval v Newcastli rozdielom triedy 3:0. Útočník Jamie Vardy skóroval v desiatom dueli Premier League v rade, čím vyrovnal rekord holandského bombardéra Ruuda van Nistelrooya z roku 2003.

Futbalisti Manchestru United triumfovali na pôde Watfordu 2:1. Zverencov trénera Louisa van Gaala poslal do vedenia v 11. min Memphis Depay. Domáci Watford vyrovnal tri minúty pred koncom druhého dejstva, pokutový kop premenil kapitán Troy Deeney. Ten istý hráč napokon „vlastencom“ rozhodol o troch bodoch pre „červených diablov“ v prvej minúte nadstaveného času.