Tretia Celta Vigo doma dostala päť gólov od Valencie

Celta Vigo nezvládla stretnutie 11. kola španielskej futbalovej ligy a s Valenciou na domácom štadióne prehrala vysoko 1:5.

07.11.2015 18:37 , aktualizované: 08.11.2015 08:21
FC valencia, futbal, radosť Foto: ,
Futbalisti Valencie sa tešia z víťazstva nad Celtou Vigo.

Po druhej prehre v sezóne môže Celta prísť o tretie miesto v tabuľke a stratiť kontakt s Realom Madrid a Barcelonou. Valencia už má len o tri body menej.

Domáci tím nepotvrdil formu z úvodu sezóny. Na úvodný gól Paca Alcácera z Valencie ešte odpovedal Augusto Fernández, potom však už góly dávali len hostia.

Tesne pred polčasom sa presadil Dani Pareja. Od začiatku minulej sezóny z priamych kopov netrafil žiadny hráč toľkokrát ako práve on. Valencii sa podaril aj vstup do druhého polčasu, keď sa opäť presadil Alcácer. Po ďalších dvadsiatich minútach znova skóroval Pareja a desať minút pred koncom uzavrel výsledok Mustafi.

Celta Vigo prvýkrát od marca 2004 inkasovala na vlastnom štadióne päť gólov a v tabuľke ju v 11. kole môžu preskočiť Atlético Madrid a Villarreal.

Výsledky sobotňajších stretnutí 11. kola:

Celta Vigo – Valencia 1:5 (1:2)
Góly: 24. A. Fernández – 31. a 46. Paco Alcácer, 45. a 64. Parejo, 79. Mustafi

Levante – Deportivo La Coruňa 1:1 (0:1)
Góly: 53. Camarasa – 22. L. Pérez

Eibar – Getafe 3:1 (2:1)
Góly: 16. a 29. Enrich, 61. Berjón (z pok. kopu) – 22. V. Rodríguez, ČK: 60. D. Suárez (Getafe)

Rayo Vallecano – Granada 2:1 (2:0)
Góly: 3. a 10. Guerra – 53. Babin, ČK: 19. Zé Castro (Vallecano) po druhej ŽK

Málaga – Betis Sevilla 0:1 (0:0)
Gól: 64. Rubén Castro

Viac na túto tému: #Španielsko #FC Valencia #celta vigo