AC Miláno poslalo do bránky 16-ročného tínedžera. Hral aj Kucka

Futbalisti Juventusu zvíťazili v deviatom kole talianskej ligy nad Bergamom 2:0 a len tretíkrát v sezóne získali tri body. AC Miláno v závere rozhodlo o výhre 2:1 nad Sassuolom a prvýkrát po troch zápasoch naplno bodovalo.

25.10.2015 19:28 , aktualizované: 22:46
Bacca, Kucka Foto: ,
Útočník AC Milána Carlos Bacca (v pokľaku) oslavuje strelený gól spolu so Slovákom Jurajom Kuckom (vpravo).

Juventus sa proti Bergamu dostal do vedenia po polhodine hry, kedy Dybala prekonal gólmana Sportiella strelou spoza šestnástky. Argentínsky útočník bol aj u druhého gólu. V 49. minúte asistoval Mandžukičovi, ktorý oslávil premiérový ligový gól za Juventus, kam prestúpil v lete z Atlética Madrid. Domáci mali možnosť v závere ešte zvýšiť náskok. Najskôr bol v 73. minúte vylúčený stopér hostí Tolo, o šesť minút neskôr zahrával Pogba penaltu, jeho pokus Sportiello vyrazil.

Brankár Sassuolo Consigli fauloval v 30. minúte, v pokutovom územie milánskeho útočníka Baccu a bol vylúčený. Striedajúci gólman Pergolo síce vystihol strelu faulovaného Kolumbijca, ale gólu nezabránil.

AC Miláno - Sassuolo

V 53. minúte vyrovnal z priameho kopu Berardi, ktorému sa proti AC darí: za Sassuolo mu streli od sezóny 2013/14 osem gólov. Domáci sa radovali z trojbodového zisku, keď v závere po rohovom kope rozhodol striedajúci Adriano. V bránke Mílana zaznamenal debut len šestnásťročný Gianluigi Donnarumma, ktorý sa stal najmladším gólmanom v histórii, ktorý nastúpil v základnej zostave v zápase Serie A.

Výsledky nedeľňajších duelov 9. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Sampdoria Janov – Hellas Verona 4:1 (3:0)
Góly: 11. Muriel, 28. Zukanovič, 45.+ Soriano, 54. Eder – 75. Ionita

AC Miláno – Sassuolo 2:1 (1:0)
Góly: 32. Bacca (z pok. kopu), 86. Luiz Adriano – 53. D. Berardi, ČK: 30. Consigli (Sassuolo) Juraj Kucka (AC Miláno) hral do 70. min

Juventus Turín – Atalanta Bergamo 2:0 (2:0)
Góly: 28. Dybala, 49. Mandžukič, ČK: 74. Tolói (Atalanta) po druhej ŽK

Udinese – Frosinone 1:0 (1:0)
Góly: 20. Evangelista

Fiorentina – AS Rím 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ Babacar – 7. Salah, 34. Gervinho, ČK: 88. Salah (AS Rím) po druhej ŽK Norbert Gyömbér (AS Rím) hral od 89. min

Lazio Rím – FC Turín 3:0 (1:0)
Góly: 40. Lulič, 70. a 90.+ F. Anderson

Chievo Verona – Neapol 0:1 (0:0)
Gól: 59. Higuaín Marek Hamšík (Neapol) hral do 77. min

Viac na túto tému: #Juventus Turín #Juraj Kucka #AC Miláno #AS Rím #Norbert Gyömbér