Villarreal prehral po druhý raz za sebou a klesol na piatu priečku

Villarreal prehral v ôsmom kole španielskej ligy so Celtou Vigo 1:2. V tabuľke po druhej porážke za sebou klesol z prvého na piate miesto, Celta sa ďalej drží medzi vedúcim Realom Madrid a treťou Barcelonou, s ktorými má rovnaký počet bodov.

18.10.2015 14:35 , aktualizované: 22:34
Marcelino, Villarreal Foto: ,
Tréner Villarrealu Marcelino.

Domáci síce boli v útoku od začiatku aktívnejší, prvé sa ale trafilo Vigo. Štyri minúty pred prestávkou podarenou strelou spoza vápna otvoril skóre Orellana. Celtu gól nabudil a vzápätí sa dostala do ďalších dvoch šancí, z ktorých jedna skončila na tyči Areolovej bránky.

Do druhého polčasu nevstúpil Villarreal dobre, druhú žltú kartu dostal obranca Bailly a bol vylúčený. Napriek tomu sa „Žltej ponorke“ podarilo vyrovnať, keď sa v 67. minúte presadil striedajúci Suárez.

Celta ale presilovku predsa len využila k trojbodovému zisku, v poslednej minúte rozhodol z dorážky Nolita, so šiestimi gólmi najlepší strelec tímu. Villarreal doma prehral prvýkrát od apríla.

Sumár úvodného nedeľňajšieho stretnutia 8. kola Primera División:

Villarreal – Celta Vigo 1:2 (0:1)
Góly: 67. Denis Suárez – 42. Orellana, 90. Nolito, ČK: 47. Bailly (Villarreal) po 2. ŽK

San Sebastián – Atlético Madrid 0:2 (0:1)
Góly: 9. Griezmann, 90.+ Y. Ferreira, ČK: 89. D. Reyes po 2. ŽK, 90.+ Jonathas (obaja San Sebastián) po 2. ŽK

Getafe – Las Palmas 4:0 (2:0)
Góly: 86. a 90.+ Ščepovič, 3. Víctor, 11. Sarabia, ČK: 80. Culio (Las Palmas)

La Coruňa – Athletic Bilbao 2:2 (0:1)
Góly: 80. Lucas Pérez, 89. Arribas – 30. I. Williams, 63. Aduriz

Viac na túto tému: #Primera Division #Villarreal #celta vigo