Miláno aj bez Kucku zvíťazilo prvýkrát na ihrisku súpera

Futbalisti AC Miláno triumfovali v utorkovom stretnutí 5. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na ihrisku Udinese 3:2.

22.09.2015 23:09
Mario Balotelli, AC Miláno Foto: ,
Mario Balotelli (vľavo) prispel gólom k výhre AC Miláno nad Udinese.

Hostia o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, ktorý gólmi Maria Balotelliho z 5. min, Giacoma Bonaventuru z 10. min a Cristiana Zapatu z prvej minúty nadstaveného času vyhrali 3:0. Domácim sa síce podarilo zdramatizovať zápas, keď sa najprv v 51. minúte presadil Emmanuel Agyemang-Badu a o sedem minút aj Duván Zapata, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Milánčania prvýkrát v tejto sezóne vyhrali na ihrisku súpera.

V drese AC sa pre zdravotnú indispozíciu neobjavil slovenský reprezentant Juraj Kucka. Trénerovi „rossoneri“ Sinišovi Mihajlovičovi nebol k dispozícii ani krajný obranca Ignazio Abate. Podľa televíznej stanice Rai Sport sa spomenuté duo zranilo v sobotňajšom zápase proti Palermu (3:2).

Výsledok utorkového stretnutia 5. kola:

Udinese – AC Miláno 2:3 (0:3)
Góly: 51. Agyemang-Badu, 58. D. Zapata – 5. Balotelli, 10. Bonaventura, 45.+ C. Zapata, ČK: 90.+ Fernandes (Udinese) po druhej ŽK

Viac na túto tému: #Taliansko #Juraj Kucka #AC Miláno