V milánskom derby víťazne Inter, Kucka hral v základnej zostave AC

Inter Miláno zvíťazil v 3. kole talianskej futbalovej ligy v derby nad AC 1:0 a dostal sa na čelo tabuľky. AC naopak prehralo druhýkrát z troch zápasov.

13.09.2015 23:16
Juraj Kucka Foto: ,
Slovák Juraj Kucka z AC Miláno v súboji s Juanom Jesusom z Interu.

Hoci oba milánske kluby vo 167. derby hrali ofenzívne, fanúšikovia na San Sire videli jediný gól. Dal ho Freddy Guarin, ktorého strela spoza vápna z 58. minúty sa ukázala ako rozhodujúca.

Posledných pätnásť minút patrilo AC. Aktívny bol predovšetkým striedajúci Balotelli, raz trafil tyč a jeho ďalší pokus musel vyrážať brankár Handanovič na roh. Inter však tesné vedenie uhájil a ako jediný tím v súťaži zostáva bez straty bodu. Naposledy zvíťazil v úvodných troch zápasoch talianskej ligy v roku 2002.

Nevydarený vstup do sezóny prežíva Neapol, ktorý remizoval v Empoli 2:2 a po prvý raz za posledných 15 rokov nevyhral ani v jednom z prvých troch ligových zápasov. Rovnakým výsledkom skončili ďalšie tri duely.

Hellas Verona – FC Turín 2:2 (0:0)
Góly: 49. Toni (z pok. kopu), 71. J. Gómez – 66. Baselli, 73. Acquah

Empoli – SSC Neapol 2:2 (2:1)
Góly: 3. Saponara, 18. Pucciarelli – 7. Insigne, 50. Allan
Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Palermo – Carpi 2:2 (1:1)
Góly: 6. Hiljemark, 88. Djurdjevič – 24. Vitello (vlastný), 64. Borriello

Sassuolo – Atalanta Bergamo 2:2 (2:2)
Góly: 22. Magnanelli, 40. Floro Flores – 13. a 33. Pinilla, ČK: 84. Vrsaljko – 48. Pinilla obaja po 2. ŽK

Lazio Rím – Udinese 2:0 (0:0)
Góly: 64. a 73. Matri

Inter Miláno – AC Miláno 1:0 (0:0)
Gól: 58. Guarín
Juraj Kucka (AC) hral do 72. min a v 66. min videl ŽK.

Viac na túto tému: #Juraj Kucka #AC Miláno #Inter Miláno