Manchester prvýkrát v sezóne zakopol. S Newcastlom remizoval 0:0

Futbalisti Manchestru United prvýkrát v sezóne stratili body. Zverenci Louisa van Gaala v treťom kole anglickej ligy remizovali s Newcastlom 0:0. V základnej zostave "Červených diablov" prvýkrát nastúpil nemecký stredopoliar Bastian Schweinsteiger, ktorý pred sezónou prestúpil do Manchestru z Bayernu Mníchov.

22.08.2015 17:06
Wayne Rooney Foto: ,
Wayne Rooney.

Už v štvrtej minúte rozvlnil sieť Newcastlu Rooney, rozhodca však gól neuznal pre ofsajd. Manchester pokračoval v ofenzívnom snažení, Matovu podarenú prízemnú strelu k tyči zneškodnil gólman Krul. V 23. minúte sa mohli do vedenia dostať hostia, Mitrovič však trafil brvno.

Ďalšiu veľkú šancu si Manchester vypracoval až v 80. minúte, proti striedajúcemu Hernándezovi ale včas vybehol Krul. Na začiatku nastaveného času domáci obranca Smalling hlavičkoval do žrde. Manchester v novom ročníku Premier League doteraz neinkasoval, Newcastle brankára Romera ani raz neohrozil. Napriek tomu „Straky“ prvýkrát po siedmich zápasoch bodovali na ihrisku súpera.

Nováčik z Bournemouthu zvíťazil na ihrisku West Hamu United 4:3 a pripísal si historicky prvé tri body v Premier League vo svojej 125 ročnej histórii. „The Cherries“ viedli po polhodine hry 2:0 zásluhou dvoch presných zásahov útočníka Calluma Wilsona.

Domácim sa v druhom polčase podarilo vyrovnať, keď najprv 48. min premenil pokutový kop Mark Noble a o 5 minút sa presadil Senegalčan Cheikhou Kouyate. Vedenie hosťom vrátil v 66. min Marc Pugh. V 79. min po červenej karte predčasne opustil hraciu plochu domáci Carl Jenkinson a Wilson z nariadeného pokutového kopu zavŕšil hetrik. „Kladivárom“ sa podarilo už len znížiť gólom Modiba Maigu.

Manchester United – Newcastle United 0:0
Ľubomír Šatka (Newcastle) nefiguruje v zápise o stretnutí

Crystal Palace – Aston Villa 2:1 (0:0)
Gól: 71. Dann, 87. Sako – 77. Souare (vlastný)

Leicester – Tottenham 1:1 (0:0)
Góly: 82. Mahrez – 81. D. Alli

Norwich – Stoke City 1:1 (1:1) Góly: 28. R. Martin – 11. Diouf
Dionatan Teixeira (Stoke) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Sunderland – Swansea 1:1 (0:1)
Gól: 62. J. Defoe – 45.+ Gomis

West Ham United – Bournemouth 3:4 (0:2)
Góly: 48. Noble (z pok. kopu), 53. Kouyaté, 83. M. Maiga – 11., 28. a 79. C. Wilson (posledný z pok. kopu), 66. Pugh, ČK: Jenkinsson (West Ham)

Viac na túto tému: #Manchester United #Newcastle United