Van Gaal vracia úder: Stoičkov ma netrápi, z Barcelony som ho poslal preč

15.08.2015 11:47
Louis van Gaal
Louis van Gaal. Autor: ,

Tréner Manchestru United Louis van Gaal nenechal dlho čakať futbalovú verejnosť na svoju reakciu na vyjadrenia Christa Stoičkova.

Bulharská legenda v úvode tohto týždňa obvinila holandského kouča, že on stál za Stoičkovovým odchodom z FC Barcelona v roku 1998. Štyridsať­deväťročný bývalý reprezentant tiež radil Pedrovi Rodríguezovi, aby nešiel do tímu „červených diablov“, lebo van Gaal ničí mužstvo podobne, ako to robil svojho času aj u Kataláncov.

Kontroverzný Holanďan si myslí, že Stoičkov stále nevie prehltnúť odchod z tímu „blaugranas“. „Vždy musíte mať na pamäti, kto niečo také povie. A potom presne viete, prečo to povie. Takže ma to vôbec netrápi. Ako tréner musíte robiť určité rozhodnutia. Stoičkov je jeden z hráčov, ktorých som poslal z Barcelony preč. To je jediný dôvod, prečo vypúšťa takéto veci z úst,“ uviedol van Gaal na tlačovej konferencii.

Najlepší hráč sveta podľa FIFA za rok 1994 Stoičkov hrával v Barcelone v rokoch 1990 – 1995 a 1996 – 1998, s mužstvom je okrem iného päťnásobný majster Španielska a víťaz Európskeho pohára majstrov (dnes už Liga majstrov) 1992. Informácie pochádzajú zo špecializovaného portálu goal.com.

#Manchester United #Louis van Gaal #Christo Stoičkov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

25,99
Sweet červené ruže a alstromérie

Sweet červené ruže a alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk