Juventus získal ďalšiu trofej. V Superpohári zdolal Lazio 2:0

Futbalisti Juventusu Turín po dvoch rokoch opäť vyhrali taliansky Superpohár. V Šanghaji zdolali 2:0 Lazio Rím a trofej získali siedmykrát v histórii. Výhru "Starej dámy" zariadili v druhom polčase Mario Mandžukič s Paulo Dybala.

08.08.2015 16:30
Juventus Turín Foto: ,
Radosť hráčov Juventusu Turín zo zisku Superpohára.

Juventus, ktorý v minulom zápase o Superpohár v Dauhe prehral na penalty s Neapolom, rozhodol o víťazstve počas štyroch minút a postarali sa o to letné posily. Najprv sa v 69. minúte presadil hlavou Mandžukič a chvíľu nato pridal druhý gól z voleja Dybala.

Turínsky celok ovládol Superpohár tiež v rokoch 1995, 1997, 2002, 2003, 2012 a 2013, sobotňajšou výhrou sa postaral o nový rekord. So siedmimi triumfami sa totiž na čele tabuľky najúspešnejších klubov súťaže osamostatnil pred AC Miláno. Rossoneri majú na konte šesť úspechov, Inter Miláno ešte o jeden menej.

Juventus Turín – Lazio Rím 2:0 (0:0) – hralo sa v Šanghaji
Góly: 69. Mandžukič, 73. Dybala

Viac na túto tému: #Juventus Turín #Lazio Rím