La Coruňa zaskočila oslavujúcu Barcelonu. Bod im zabezpečil záchranu

Hráčom španielskeho futbalového klubu Deportivo La Coruňa sa v sobotňajšom dueli záverečného 38. kola tamojšej najvyššej súťaže Primera División podaril husársky kúsok na pôde majstrovského FC Barcelona.

23.05.2015 21:04 , aktualizované: 23:04
Barcelona, Xavi Foto: ,
Majstrovské oslavy FC Barcelona. Trofej zdvíha nad hlavu Xavi Hernandez.

Galícijský klub prehrával ešte v 66. min dvojgólovým rozdielom a bol na ceste do druhej ligy. Dvoma gólmi však vyrovnal skóre a „zlatý bod“ zabezpečil Deportivu účasť medzi elitou aj v sezóne 2015/2016. Rovnako cenný výsledok ako La Coruňa dosiahla aj Granada proti ďalšiemu favoritovi Atléticu Madrid (0:0).

Mužstvá na šestnástom až osemnástom mieste získali zhodne po 35 bodov, o zostupujúcom rozhodlo kritérium počtu bodov vo vzájomných zápasoch zainteresovaných tímov. Podľa minitabuľky medzi La Coruňou (7 bodov), Granadou (6 b) a Eibarom (2 b) napokon „čierny Peter“ zostal v rukách malého baskického klubu z Eibaru.

Valencia takmer prišla v poslednom kole o štvrtú priečku zaručujúcu štart v predkole budúcosezónnej edície Ligy majstrov. Víťazný gól na pôde Almeríe (3:2) strelil až v 80. min Paco Alcácer. Piata Sevilla po rovnakom triumfe (3:2) v Málage zatiaľ nemusí smútiť, keďže miestenku v európskom pohári číslo jeden si môže zabezpečiť v stredajšom finále Európskej ligy proti Dnipru Dnipropetrovsk.

Emotívna rozlúčka Xaviho Hernandeza.

V záverečnom súboji celého ligového ročníka Primera División v gólovej prestrelke vicemajster Real Madrid zdolal Getafe 7:3, pričom po prvom polčase išli tímy do kabín za nerozhodného stavu 3:3. Najlepší strelec súťaže Cristiano Ronaldo dosiahol v rozpätí 21 minút prvého polčasu hetrik a svoje gólové galapredstavenie v súťažnom ročníku 2014/2015 ukončil na čísle 48 zásahov.

Výsledky stretnutí sobotňajšieho záverečného 38. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže – Primera División:

Góly: 5. a 59. Messi – 67. L. Pérez, 76. Salomao

Celta Vigo – Espanyol Barcelona 3:2 (1:1)
Góly: 38. Mallo, 58. Cabral, 76. Nolito – 23. a 48. Stuani (prvý z pok. kopu), ČK: 20. S. Álvarez (Celta Vigo)

Eibar – Córdoba 3:0 (3:0)
Góly: 6. Arruabarrena, 11. R. Navas, 34. Capa

Granada – Atlético Madrid 0:0

Málaga – FC Sevilla 2:3 (0:0)
Góly: 67. a 90.+ Guerra – 52. Reyes, 55. Banega, 62. Aleix Vidal, ČK: 26. Weligton (Málaga)

Rayo Vallecano – San Sebastián 2:4 (1:2)
Góly: 42. A. Bueno, 64. Morcillo – 19. C. Vela, 21. C. Castro, 73. Agirretxe, 75. Elustondo

Real Madrid – Getafe 7:3 (3:3)
Góly: 13., 32. a 34. Cristiano Ronaldo (tretí z pok. kopu), 47. J. Hernández, 51. James Rodríguez, 71. Jese, 90. Marcelo – 2. Escudero, 26. Castro, 42. Lacen

Viac na túto tému: #Granada #fc barcelona #atlético madrid #La Coruňa