Na tréning Cagliari vtrhli chuligáni. Hráči musia proti Neapolu prepotiť dresy

18.04.2015 15:00

Futbalisti talianskeho klubu Cagliari Calcio tak skoro nezabudnú na piatkový tréning. Do tréningového strediska totiž vtrhla skupina približne tridsiatich nespokojných ultrapravicových priaznivcov klubu, ktorí sa dožadovali dialógu s hráčmi.

Mužstvu zo Sardínie patrí po 30 kolách predposledná 19. priečka v tabuľke Serie A, na 17. miesto znamenajúce záchranu má aktuálne odstup osem bodov.

Chuligáni vyzvali hráčov, aby v nedeľňajšom dueli proti Neapolu poriadne prepotili dresy. Niektorí futbalisti Cagliari sa podľa denníka La Gazzetta dello Sport otočili priaznivcom chrbtom, čo vyvolalo zúrivú reakciu neželaných návštevníkov, ktorí začali hráčov urážať a vyhrážať sa im. Obranca Nicola Murru údajne dostal facku, klub však násilnosti nepotvrdil.

„Skupinka fanúšikov začala protestovať a dožadovala sa rozhovoru s hráčmi. Došlo k tvrdej konfrontácii, ale bez fyzického násilia,“ cituje portál football-italia.net slová prezidenta klubu Tommasa Giuliniho.

Český tréner mužstva Zdeněk Zeman okamžite zrušil popoludňajší tréning. „Hráči boli nahnevaní a v šoku. Som pyšný na hráčov, že urážky prijímali pasívne. Nie preto, že sa chuligánov báli, ale preto, aby udržali mier,“ vyhlásil 67-ročný rodák z Prahy, ktorý nikdy netrénoval žiadne české či slovenské mužstvo.

#chuligáni #Serie A #Cagliari Calcio
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku