Thiago predviedol šlapák v štýle kung-fu, potom rozhodol o postupe Bayernu

Futbalisti Bayernu Mníchov stále živia nádej na zisk treble, v stredu postúpili do semifinále Nemeckého pohára.

09.04.2015 07:59
Bayer Leverkusen, Bayern Mníchov Foto: ,
Nervózne okamihy v závere pohárového zápasu Bayer Leverkusen - Bayern Mníchov.

Na úspech s Leverkusenom však potrebovali po bezgólovom priebehu riadneho hracieho času i predĺženia až rozstrel zo značky jedenástich metrov.

Zostrih zápasu Bayer Leverkusen - Bayern Mníchov

Kým Mníchovčania všetci svoje pokusy premenili, v drese domáceho Leverkusenu sa nepresadil hneď v prvej sérii Drmič. Rozhodujúci pokutový kop premenil Thiago Alcantara, ktorý v závere druhého polčasu tvrdým šľapákom trafil do hrude Stefana Kiesslinga.

Nešetrný zákrok Thiaga Alcantaru

Mníchovčania prišli po polhodine hry o zraneného stopéra Mehdiho Benatiu. Maročana nahradil Sebastian Rode a na post obrancu sa zasunul skúsený Xabi Alonso.

„Bol to strhujúci a intenzívny zápas. Leverkusen mal možnosti streliť gól. Nie je jednoduché hrať proti jeho mužstvu. Keď získajú loptu, okamžite hľadajú priamočiaro rýchlych útočníkov. Mali sme problémy s ich herným štýlom, ale čelili sme mu lepšie ako v prvom vzájomnom dueli v tejto sezóne (Bayern doma v decembri minulého roka zvíťazil 1:0, pozn.),“ vyhlásil pre soccerway.com tréner Bayernu Pep Guardiola.

Hráči Leverkusenu nezvládli v priebehu troch týždňov druhý jedenástkový rozstrel. V polovici marca takto vypadli „farmaceuti“ v osemfinále Ligy majstrov proti Atléticu Madrid.

V stredu sa o postupujúcom zo značky pokutového kopu rozhodovalo aj v inom štvrťfinálovom dueli Nemeckého pohára. Borussia Mönchengladbach nezvládla rolu favorita a vypadla s treťoligovou Arminiou Bielefeld.

Štvrťfinále Nemeckého pohára (na jeden zápas):

Arminia Bielefeld – Borussia Mönchengladbach 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1) – 5:4 na strely zo značky pokutového kopu, Bielefeld postúpil do semifinále
Góly: 26. Junglas – 32. M. Kruse (z pok. kopu)

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 0:0 po predĺžení, 3:5 na strely zo značky 11 m – Bayern postúpil do semifinále

Viac na túto tému: #Bayern Mníchov #Bayer Leverkusen